Europos Parlamentas pritarė euro įvedimui Lietuvoje

 • Teksto dydis:

Lietuva kitąmet taps 19-ąja euro zonos nare. Už Lietuvos priėmimą į euro zoną balsavo 545 europarlamentarai, 116 buvo prieš, o 34 susilaikė.

Europos Parlamentas (EP) trečiadienį plenarinėje sesijoje Strasbūre pritarė euro įvedimui Lietuvoje nuo 2015 metų. Už Lietuvos priėmimą į euro zoną balsavo 545 europarlamentarai, 116 buvo prieš, o 34 susilaikė.

„Tai paskutinė rekomendacija, paplosiu kišenei“, - Vyriausybės posėdyje iš karto po balsavimo EP sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Jis teigė kol kas negalintis atsakyti į premjero Algirdo Butkevičiaus klausimą, kaip balsavo Lietuvos europarlamentarai, nes išsamūs balsavimo rezultatai dar nėra paskelbti.

Europos Parlamento debatuose antradienį pranešėjas Werneris Langenas (Verneris Langenas) teigė, jog euro įvedimas yra gera žinia ne tik Lietuvai, bet ir visoms Baltijos šalims.

„Nuo 2006 metų vyko intensyvūs pasiruošimo darbai, kuriuos vainikavo maža infliacija, stabilus valiutos keitimo kursas, mažas biudžeto deficitas ir priimtinas valstybės skolos lygis“, - pranešime spaudai teigė W.Langenas.

Liberalas Petras Auštrevičius teigė, jog euro įvedimas yra logiškas Lietuvos žingsnis garantuosiantis tolesnę integraciją į ES.

„Susidūrusi su ekonomikos krizės iššūkiais, Lietuva laiku ėmėsi reikiamų sprendimų ribodama biudžetines išlaidas, spartindama būtinas socialines ir ekonomines reformas. Tai leido išsaugoti ekonominį konkurencingumą, pradėti kurti naujas darbo vietas ir atkurti ekonominį augimą. Jau penkti metai iš eilės Lietuvos ekonomika auga ir tai yra geriausias reformų įvertinimas, kurį patvirtina ir tarptautinės rinkos“, - kalbėjo P.Auštrevičius.

Konservatorius Gabrielius Landsbergis teigė, jog atsargus finansų planavimas, taupymo priemonės ir struktūrinės reformos Lietuvoje atsipirko, o „agresijos prieš Ukrainą kontekste Europa ir euro zona tapo geopolitine užuovėja, kurios žmonės siekia“.

Jam pritarė ir socialdemokratas Zigmantas Balčytis. Pasak jo, euro įvedimo sąlygų įvykdymas rodo, kad Lietuva vėl geba vykdyti atsakingą ekonominę politiką.

„Dėl to didėja Lietuvos patrauklumas tarp darbo vietas kuriančių investuotojų. Gilesnė Lietuvos ekonominė integracija Europos Sąjungoje kuria palankesnę aplinką ir tarptautinei prekybai“, - sakė Z.Balčytis.

Tačiau euro įvedimas Lietuvoje sulaukė ir neigiamų atsiliepimų. Europarlamentaras Rolandas Paksas sakė, jog euro įvedimas yra „dalies valstybingumo atsisakymas“, o Valdemaras Tomaševskis teigė, jog euro įsivedimas Lietuvoje šiuo metu būtų klaida „bent iki tol, kol euro zonos situacija bus aiški ir nuspėjama.“

Europos Parlamento balsas dėl euro įvedimo yra patariamasis. Galutinį sprendimą dėl Lietuvos stojimo į euro zoną vėliau šį mėnesį priims Europos Sąjungos (ES) valstybių ministrai.

Euro  įvedimui jau anksčiau pritarė Europos Komisija, kuri yra vykdomoji ES institucija.

Lietuva kitąmet taps 19-ąja euro zonos nare.


Šiame straipsnyje: litaieuraieuro įvedimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

klaipediete 2

klaipediete 2 portretas
Kodel tik paciu gyventoju niekas neklausia,ar pritariame? Gal Europos parlamentas mums ir algas sukels iki Europos lygio,nes kainos jau senokai lenkia europietiskas...

tiems NA NA

tiems NA NA portretas
tai ko sėdi Lietuvoje? Juk toks nuostabus gyvenimas laukia rusijoje, ko čia sėdi ir rėki? Jei dirbi ir loji pagal užsakytą skeltanagių muziką, tai ten ir varyk, euras nepatinka? taigi yra rublis, kurio tu taip pasiilgęs, rusijoje tavęs laukia tie rubliai, tik kažkodėl niekaip nesulaukia. mažiau gerk, tai geriau ir gyvensi, apsišaukėli "ubage".

dekui

dekui portretas
europa i savo rata prieme ubaga gal jiems ir geriau kad tarp turtingu yra ubagu juk reikia ivairoves europai tik mums ubagams tai neidomu
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių