Europos Komisija siūlo mažinti bankininkų atlyginimus

Europos Komisija (EK) siūlo griežčiau reglamentuoti finansų sektorių, pirmiausia reikalaujant iš bankų pagrįsčiau vertinti riziką ir nustatyti saikingus atlyginimus.

„Šių pasiūlymų tikslas - užtikrinti, kad bankai turėtų pakankamai kapitalo atsverti prisiimamai rizikai, ypač tai, kuri susijusi su itin kompleksiškais pakartotinio pakeitimo vertybiniais popieriais produktais arba kyla iš paskatų besaikiais atlyginimais ir premijomis. Turime atsisveikinti su nežabota rizika ir staigaus pralobimo viltimis", - antradienį pranešime spaudai cituojamas komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso.

Pagal naująsias taisykles būtų ribojamos bankų investicijos į itin kompleksiškus išvestinius vertybinius popierius, jeigu jie negalėtų įrodyti visiškai suvokę prisiimamą riziką. Nacionalinės priežiūros institucijos galėtų svarstyti bankų darbuotojų atlyginimų sistemas, o bankui nevykdant reikalavimų - taikyti sankcijas.

„Taip pat siūlome sugriežtinti taisykles, kad bankai negalėtų apeiti taisyklių žongliruodami produktais iš vienos balanso eilutės į kitą. Pakeitimo vertybiniais popieriais rizika ir ydinga atlyginimų praktika buvo pagrindinės kilusios krizės priežastys, ir ES turi veikti ryžtingai, kad į tą pačią pelkę neįklimptume antrąsyk", - kalbėjo J.M.Barroso.

Būtų ribojamos bankų investicijos į itin kompleksiškus išvestinius vertybinius popierius, jeigu bankai negalėtų įrodyti visiškai suvokę prisiimamą riziką. Bankai privalėtų turėti daugiau kapitalo itin kompleksiškiems vertybiniams popieriams apdrausti ir teikti daugiau informacijos apie jų rizikingumą.

„Naujomis taisyklėmis siekiama atsiriboti nuo tam tikrų investavimo ir kitų praktikų, kurios sukėlė finansų krizę. Nauji reikalavimai investicijoms į itin kompleksiškus išvestinius vertybinius popierius, atnešusius bankams didžiulių nuostolių, įpareigos bankus sukaupti gerokai daugiau kapitalo rizikai atsverti, o prievolė atskleisti daugiau informacijos pagerins rinkų pasitikėjimą", - sakė už vidaus rinką ir paslaugas atsakingas Europos Komisijos narys Charlie McCreevy.

Pasiūlymas yra ES reakcijos į finansinę krizę elementas ir atspindi konsultacijų su ES valstybėmis, bankų priežiūros institucijomis ir verslo sektoriumi metu surinktas nuomones. Pasiūlymą svarstys Europos Parlamentas ir ES valstybių atstovai, pranešė EK.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių