Elektra Lietuvoje brango 35 proc.

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje vėl šoktelėjo ir buvo aukščiausia Baltijos šalyse – elektra brango 35 proc., iki 140,74 Eur/MWh. Latvijoje elektros kaina augo 27 proc., iki 131,73 Eur/MWh, Estijoje – 24 proc. ir siekė 128,73 Eur/MWh.

„Elektros kainos Baltijos šalyse atkartojo kylančias kainų tendencijas Šiaurės šalyse. Elektros energijos srautas iš Švedijos (SE4 zonos) mažėjo 42 proc. palyginti su ankstesne savaite, srautas iš Rusijos traukėsi 37 proc., tuo tarpu iš Suomijos didėjo 4 proc.“, – sako elektros tiekimo bendrovės „Elektrum Lietuva“ Verslo klientų skyriaus vadovas Artūras Zatulinas.

Praėjusią savaitę „NordPool“ biržos kaina augo 23 proc., iki 81,20 Eur/MWh. Nepaisant to, kad bendros elektros gamybos apimtys „NordPool“  regione didėjo, vėjo gamyba sumažėjo 30 proc. ir tai buvo pagrindinė kainų augimo priežastis. Neabejotinai aukštą elektros energijos kainų lygį išlaikė ir rekordiškai aukštos energijos produktų rinkos kainos ir brangūs Europos taršos leidimai.

Šiaurės šalių atominėse elektrinėse tebesitęsiant techninės priežiūros sezonui, bendrieji atominiai pajėgumai praėjusią savaitę augo ir pasiekė 88 proc.

Lyginant su ankstesne savaite, elektros vartojimas „NordPool“ regione nežymiai mažėjo iki 7147 GWh. Gamybos apimtys augo ir pasiekė 7790 GWh.

Lietuvoje augo elektros gamyba, vartojimas išliko stabilus

Baltijos šalyse elektros vartojimas per savaitę mažėjo 2 proc. ir siekė 510 GWh. Lietuvoje suvartota tiek pat elektros, kaip ir ankstesnę savaitę – 232 GWh, Estijoje vartojimas traukėsi 4 proc., iki 142 GWh, o Latvijoje elektros energijos suvartota 2 proc. mažiau – 135 GWh.

Elektros energijos gamybos apimtys Baltijos šalyse praėjusią savaitę augo 18 proc. ir siekė 308 GWh. Lietuvoje gamybos apimtys didėjo 23 proc. ir siekė 103 GWh, Latvijoje šis rodiklis augo 21 proc. iki 73 GWh, o Estijoje – 14 proc. iki 132 GWh.

Per savaitę visos trys Baltijos šalys kartu pagamino 60 proc. joms reikalingos elektros energijos. Lietuvoje pagaminta 44 proc., Latvijoje – 54 proc., o Estijoje – net 93 proc. šaliai reikalingos elektros energijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pamąstantis

Pamąstantis portretas
Tai tų kainų augimas,brangūs taršos leidimai,elektros atsisakymas iš Baltarusijos ir Rusijos,VISKAS TAUTOS GEROVEI,viskas kad geriau ir sveikiau gyventume.Valio...ar suprantam į kokį užpakalį pamažu lendam,ar tokia turėjo būti ta mūsų iškovota nepriklausomybė dėl kitos priklausomybės ? Istorija linkusi kartotis,politikai ir jų geltonsnapiai viščiukai turėtų pagalvoti apie ką išsijuosę kudakuoja,nes po Anglijos atsiskyrimo viskas kardinaliai pasikeitė ir pamažu krypsta prie kitokios nepriklausomybės.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių