„Perteklinė biurokratija stabdo augimą, todėl imamės sprendimų ją mažinti. Inicijuojame pakeitimus, kurie reikšmingai didins Lietuvos konkurencingumą, augins investicijas ir stiprins šalies ekonomiką“, – pranešime teigė ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas.
Trumpinant kelią didelėms investicijoms, parlamentui ketinama teikti teisės aktų pakeitimus, kurie leis sparčiau įgyvendinti žemės paskirties keitimo, teritorijų planavimo ir statybų pradžios procesus.
Tam planuojami Investicijų, Žemės, Statybos bei Teritorijų planavimo įstatymų pakeitimai.
Numatoma, kad specialios sąlygos bus taikomos ne tik gynybos, bet ir kitiems dideliems ekonomikos transformacijai svarbiems verslo projektams. Siekiama, kad procesai, kurie šiuo metu užtrunka kelis metus, būtų išsprendžiami per kelis mėnesius.
Planuojama teikti ir Akcinių bendrovių įstatymo pakeitimus, kurie gerintų verslo aplinką. Jais ketinama įtvirtinti galimybę bendrovėms leisti išperkamąsias akcijas, liberalizuoti privilegijuotų akcijų institutą, paprastinti sprendimų priėmimą įmonėse.
Taip pat planuojama stiprinti „Investuok Lietuvoje“ vaidmenį, suteikiant institucijai daugiau įgaliojimų koordinuoti stambius projektus ir gauti informaciją iš valstybės institucijų.
Ministerija ketina didinti dėmesį ir smulkiam bei vidutiniam verslui ir steigti tam skirtą ombudsmeno institutą. Jis padės verslui apsiginti nuo nepagrįstų reguliavimo reikalavimų, biurokratinių suvaržymų ir kitų administracinių kliūčių.
Perteklinė biurokratija stabdo augimą, todėl imamės sprendimų ją mažinti.
Verslo atstovai galės kreiptis į ombudsmeną dėl institucijų priimtų sprendimų, kurie trukdo verslo plėtrai.
Taip pat planuojama supaprastinti licencijų išdavimo procedūras, jas būtų galima lengviau gauti per atstumą ir elektroninėmis priemonėmis. Nustačius esminius principus rizikai vertinti ir valdyti, verslo priežiūra būtų orientuota į didžiausios žalos prevenciją, o sąžiningai veikiantiems verslams perteklinė našta mažėtų.
Stiprinant turizmo sektorių, „Keliauk Lietuvoje“ būtų suteikiamos Lietuvos konferencinio biuro funkcijos.
Tai leis efektyviau koordinuoti konferencinio turizmo skatinimą, didinti šalies patrauklumą tarptautiniu mastu. Taip pat bus peržiūrėtas gidų teisinis reguliavimas, siekiant aiškiau apibrėžti jų veiklos reikalavimus ir užtikrinti kokybiškas paslaugas keliautojams.
Seimo pavasario sesija prasidės kovo 10 d., prieš tai įstatymų pokyčiai bus pateikti Vyriausybei.
Naujausi komentarai