Dėl „Foxpay“ skandalo – pokyčiai Migracijos departamente: palies ketvirtadalį gyventojų

Pasibaigus sutarčiai su „Foxpay“, Migracijos departamente nebeliks galimybės atsiskaityti grynaisiais. Nuo gruodžio keičiant ar gaminant naujus asmens tapatybės dokumentus – pasus ar asmens tapatybės korteles – bus galima mokėti tik kortele.

Apie tai, kiek žmonių tai palies ir kokios alternatyvos bus pasiūlytos, plačiau pakomentavo Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

– Kas keičiasi?

– Baigėsi mūsų sutartis su „Foxpay“, o atsižvelgiant į pradėtus tyrimus, nenorime rizikuoti, todėl nusprendėme sutarties nepratęsti. Alternatyvaus paslaugų teikėjo šiuo metu nėra, todėl nusprendėme nebeatnaujinti sutarties ir grynųjų pinigų terminalų nebeturėsime.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

– Kiek žmonių atsiskaitydavo grynaisiais?

– Apie 20 proc. Lietuvos piliečių ir 30 proc. užsieniečių rinkdavosi atsiskaityti grynaisiais terminaluose. Tačiau kalbant apie užsieniečius, tai dažniausiai darbingo amžiaus žmonės, atvykę čia dirbti. Jie atlyginimus gauna į sąskaitas, tad turi galimybę mokėti kortele.

– Kokias alternatyvas turės žmonės, nenaudojantys kortelių?

– Norėčiau paprieštarauti mitui, kad senyvo amžiaus žmonės nėra pratę prie kortelių. Matome, kad jie gerai įvaldę tokius mokėjimo būdus, nes alternatyvos atsiskaityti grynaisiais dažnai kainuoja keliais eurais daugiau. Vis dėlto, tiems, kurie nori mokėti grynaisiais, yra galimybė tai padaryti kitose vietose: pavyzdžiui, „Perlo“ terminaluose, „Maximos“ parduotuvių kasose, Lietuvos pašto skyriuose arba bankuose, atlikus pervedimą į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sąskaitą. Tuomet tiesiog reikia Migracijos departamentui pateikti kvitą, įrodantį mokėjimą.

Visa informacija pateikta Migracijos departamento interneto svetainėje.

– Ar pabrangs paslauga tiems, kurie atsiskaito grynaisiais?

– Kiek žinau, „Foxpay“ taip pat taikė mokestį už grynųjų pinigų įnešimą, todėl šiuo atveju papildomų išlaidų neturėtų atsirasti.

– Kokius duomenis reikės pateikti atsiskaitant kitose vietose

– Svarbu teisingai nurodyti įmokos kodą VMI sąskaitai ir įrašyti mokėtojo vardą, pavardę, gimimo datą ar asmens kodą. Jei, pavyzdžiui, už paslaugą moka ne pats pilietis, o jo artimasis, svarbu nurodyti duomenis būtent to žmogaus, kuris ateis su kvitu į Migracijos departamentą.

– Kaip išvengti klaidų?

– Visa informacija pateikta Migracijos departamento interneto svetainėje. Taip pat galima skambinti klientų aptarnavimo telefonu ir pasikonsultuoti dėl reikiamų duomenų ar sumų. Suma priklauso nuo užsakomų paslaugų: ar tai bendrąją, ar skubos tvarka – mokestis gali skirtis.

– Ar ieškoma kito partnerio, kuris galėtų teikti šią paslaugą?

– Migracijos departamentas domėjosi alternatyvomis, tačiau šiuo metu jų nėra. Todėl nepradėjome viešųjų pirkimų naujam paslaugos teikėjui ieškoti. Atsiskaitymas kortele Migracijos departamente nuo gruodžio 4 d. nėra papildomai apmokestinamas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Ha

Ha portretas
Trečdaliui besikreipiančių piliečių sudaromos kliūtys elementariam susimokėjimui, verčiant juos papildomai mokėti bankams ir kitiems tarpininkams. Kiekvienas prekybininkas sugeba paimti pinigus, bet šiai valstybei tai per daug sudėtinga užduotis?

Nuomonė

Nuomonė portretas
Pagal Lietuvos įstatymus grynieji pinigai yra teisėta atsiskaitymo priemonė, todėl privaloma užtikrinti galimybę juos naudoti.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių