Darbdavius ketinama įpareigoti atsižvelgti į darbuotojų įsipareigojimus šeimai

  • Teksto dydis:

Darbdavius ketinama įpareigoti apsvarstyti ir raštu atsakyti į visus darbuotojų prašymus, susijusius su įsipareigojimais šeimai. Atitinkamas naujojo Darbo kodekso nuostatas šią savaitę apsvarstė Seimas.

Įstatymo projekte numatytas įpareigojimas darbdaviui „imtis priemonių padėti darbuotojui vykdyti jo šeiminius įsipareigojimus“ gali suteikti tvirtesnį pagrindą darbuotojams prašyti lankstesnio darbo grafiko, nemokamų atostogų ar mokamų atostogų derinimo.

Per šią savaitę Seime vykusias diskusijas buvo siūloma numatyti išimtis, kad tokio derinimo nereikėtų dėl darbo funkcijų ar veiklos ypatumų ar didelių darbo sąnaudų.

„Darbdaviai įtikino, kad, siekdamas išsaugoti gerą darbuotoją, darbdavys visada sieks padėti, tačiau negalima suabsoliutinti šios normos“, - Seime sakė socialdemokratė Irena Šiaulienė.

Tačiau dauguma Seimo narių po kelių balsavimų nusprendė išimčių neįtraukti, sakydami, kad tai būtų pretekstas darbdaviui nepaisyti darbuotojų prašymų.

„Įdedamos tokios sąlygos, kurios gali būti laisvai traktuojamos (...) prasideda visiškas subjektyvizmas“, - teigė konservatorius Rimantas Jonas Dagys.

Šis Seimo sprendimas dar nėra galutinis, jis gali būti pakeistas, kai bus balsuojama dėl viso Darbo kodekso priėmimo.

Kodekso rengėjai teigia, kad šių nuostatų įtvirtinimas rodo, jog naujasis kodeksas būtų palankus ne tik darbdaviams, bet tam tikrais atvejais ir darbuotojams. Kodekso kritikai teigia, kad daugelis kitų nuostatų mažina darbuotojų garantijas, pirmiausia dėl trumpesnių atleidimo terminų ir mažesnių išeitinių išmokų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Arnoldas

Arnoldas portretas
Trumpai apie šitą komunistinę lervą iš Wikipedijos : Irena Anajeva-Šiaulienė (g. 1955 m. vasario 19 d. Kolainiuose, Kelmės rajonas) – istorikė, mokslų daktarė, Lietuvos ir Klaipėdos miesto savivaldybės politinė veikėja. 1971 m. baigė Pavandenės vidurinę mokyklą (Telšių raj.). 1976 m. su pagyrimu baigė Vilniaus universiteto (VU) Istorijos fakultetą. Nuo 1976 m. Klaipėdos politechnikumo, Kauno politechnikos instituto Klaipėdos fakulteto dėstytoja. 1987 m. istorijos mokslų kandidatė, VU apgynė disertaciją „Lietuvos komjaunimas – Komunistų partijos pagalbininkas kovoje už socialistinės revoliucijos pergalę ir jos įtvirtinimą Lietuvoje 1940–1941 metais“ (vadovas prof. Mykolas Burokevičius). [1][2] 1990–1992 m. Klaipėdos universiteto Istorijos ir sociologijos katedros docentė. Nuo 1990 m. Lietuvos demokratinės darbo partijos (LDDP) narė, LDDP pirmininko pavaduotoja, Demokratinės moterų kolegijos koordinatorė.

Jau šitą

Jau šitą portretas
kenkėją kaip reikia joti von iš seimo tai kad lėktu neatsigręždama.Kartu su kitom tokiom pat(Aušrina-Marina, Salašė, Kuodė ir pan.)bobom.Pradedu tikėti kad buvusių laikų komunistų partija paliko labai stiprų, elitinį ir gerai paruoštą diversantų būrį, kuris jau 20metų metodiškai neleidžia Lietuvai pasiekti Gerovės.Blogiausia kad tie diversantai visi sulindo į šalies pagrindines valdymo institucijas, sukūrė grupuotes vadinamas partijomis ir puikiai įvaldė schemas kaip neleisti "svetimų"prie valdžios, kaip neleisti visuomenei ir Demokratijai pasireikšti ir kaip stabiliu greičiu judėti į niekšų diktatūrą ir polcinės valstybės sukūrima

Raimondas

Raimondas portretas
DĖL LSDP VEIKSMŲ SVARSTANT IR PRIIMANT NAUJĄ LIETUVOS RESPUBLIKOS DARBO KODEKSO REDAKCIJĄ Informuojame, kad Klaipėdos apskrityje veikiančios profesinės sąjungos, reiškia didelį nepasitenkinimą tiek Irenos Šiaulienės asmeniniais, tiek partijos veiksmais rengiant, svarstant ir priimant naują Lietuvos Respublikos Darbo kodekso redakciją. Primename, kad Klaipėdos apskrities profesinių sąjungų atstovai ne kartą kreipėsi į jūsų partijos vadovus, buvo susitikę asmeniškai ir išsakė savo poziciją dėl darbo santykių Lietuvoje reglamentavimo, bei ragino atsižvelgti į esamą padėtį ir nebloginti darbuotojų padėties, kuri šiuo metu ir taip yra apgailėtina. Susitikimo Klaipėdoje metu iš jūsų buvo gautas patikinimas, kad LSDP atidžiai nagrinės teikiamus pasiūlymus dėl naujo LR DK ir atsargiai vertins iniciatyvas susijusias su darbo santykių liberalizavimu. Deja, šiuo metu mes matome priešingus veiksmus ir aktyvų darbdavių pusės palaikymą.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių