D. Kreivio susitikime su Latvijos kolega – spartesnio sinchronizacijos įgyvendinimo tema

  • Teksto dydis:

Energetikos ministras Dainius Kreivys penktadienį susitiko su Latvijos klimato ir energetikos ministru Kasparu Melniu ir aptarė spartesnės Baltijos šalių sinchronizacijos įgyvendinimo, glaudesnio bendradarbiavimo plėtojant atsinaujinančius energijos šaltinius klausimus.

Apie tai pranešė Energetikos ministerija.

Rugpjūčio 3 dieną pasirašytoje bendroje Baltijos šalių ministrų pirmininkų deklaracijoje aiškiai apibrėžta sinchronizuoti Baltijos šalių elektros tinklus su Vakarų Europa ne vėliau kaip 2025 metų vasarį.

„Esame įsitikinę, kad pasitikėjimu grindžiamas ir konstruktyvus dialogas yra esminis ir abipusiai naudingas siekiant bendrų tikslų energetikos srityje ir regione stiprinant energetinę nepriklausomybę“, – per susitikimą kalbėjo ministras D. Kreivys.

Dvišalio susitikimo metu taip pat aptartas glaudesnis bendradarbiavimas plėtojant atsinaujinančios energijos šaltinius, ypač jūrinio vėjo ir vandenilio srityse.

Ministrai apsikeitė patirtimi saulės ir sausumos vėjo energetikos nacionalinio reguliavimo klausimais. Susitikime aptartos bendradarbiavimo galimybės stiprinant ir plėtojant energijos perdavimo infrastruktūrą, kuri bus ypatingai svarbi siekiant integruoti didžiulį atsinaujinančios energijos kiekį ateityje.

K. Melnis Latvijos klimato ir energetikos ministro pareigas eina nuo šių metų rugsėjo 15 dienos.

Lietuvos ir Latvijos ministrai penktadienį taip pat dalyvavo Vilniuje vykusiame Baltijos energetikos forume.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
surenkam chebra ir susimetam po 1eu .ir darom uzsakyma ......

Anonimas

Anonimas portretas
tai ta LiEVA rasim ir pakasi m tik laiko klausimas...

Kreivas \\\\\.../////

Kreivas  \\\\\...///// portretas
išmąkyns bąliuką vuogti.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių