- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Dėl pasisakymų apie šalies energetiką kritikos sulaukusi ūkio ministrė Birutė Vėsaitė neketina trauktis iš pareigų. Apie atominės energetikos ateitį ji nesiima svarstyti, pabrėždama, kad energetika - ne ūkio ministro kompetencijos sritis.
Ji taip pat pareiškė remianti trečiojo energetikos paketo, pagal kurį turi būti atskirta nuosavybė gamtinių dujų rinkoje, įgyvendinimą.
„Teisiate mane už interpretacijas, kurios vyko spaudoje“, - teigė ministrė ketvirtadienį susitikime su opozicine Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS- LKD) frakcija. Konservatoriai pakvietė ministrę informuoti ne tik apie Ūkio minsiterijos veiklą, bet ir pasiaiškinti dėl kai kurių savo pasisakymų šalies energetikos klausimais.
B. Vėsaitė pasiūlė „ne klausyti, kas ką kalba, o žiūrėti, kas ką daro“. Pasak jos, kai kurie pranešimai žiniasklaidoje buvo „provokacija“ prieš premjero Algirdo Butkevičiaus vizitą į Rusiją.
Ji pareiškė remianti trečiosios direktyvos reikalavimų įgyvendinimą Lietuvoje: „Ir jokių atidėliojimų“.
Ministrės teigimu, šiuo klausimu jos ir premjero nuomonės sutampa.
Pasak B. Vėsaitės, ūkio ministerijos tikslas yra, kad kuo mažiau kapitalo būtų išvežta iš Lietuvos į užsienį ir kad kuo daugiau darbo vietų Lietuvoje būtų sukurta.
Po susitikimo su frakcijos nariais žurnalistų paklausta, ar ketina atsistatydinti, B. Vėsaitė teigė neišgirdusi tokio raginimo.
„Ar jūs girdėjote siūlymą atsistatydinti? Aš - ne“, - pasakė B. Vėsaitė ir daugiau jokių komentarų žiniasklaidai nepateikė.
Apie tai, ar nesvarsto pati atsistatydinti, frakcijos posėdyje ministrės klausė opozicijos lyderis A. Kubilius. Vėliau po susitikimo jis pareiškė, jog ūkio ministrė energetikos klausimais kalbanti kur kas atsargiau, nuo dalies savo praėjusią savaitę dėstytų teiginių atsiribojusi, todėl interpeliacija ministrei nebus rengiama.
Praėjusią savaitę Ūkio ministrė B. Vėsaitė buvo pareiškusi, kad trečiąjį Europos Sąjungos (ES) energetikos paketą Lietuva galėjo įgyvendinti lėčiau, kaip tai daro kitos dvi Baltijos šalys, kurios dujas iš Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ gauna maždaug penktadaliu pigiau.
„Aš manyčiau, kad trečiąjį liberalizavimo paketą (ES trečiąjį energetikos paketą - BNS) mes galėjome įgyvendinti taip, kaip jį įgyvendina estai, tikrai su mažiausiais nuostoliais savo vartotojams. Manyčiau, kad galima tų pačių tikslų siekti, labiau rūpinantis savo vartotojais ir savo verslo konkurencingumu“, - interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė B. Vėsaitė.
Trečiojo energetikos paketo, kuris numato dujų perdavimo, tiekimo ir skirstymo veiklų atskyrimą, įgyvendinimas sukėlė ginčų tarp Lietuvos ir „Gazprom“. Pagal šį paketą Lietuva iki 2014 metų pabaigos ketina atskirti „Lietuvos dujų“, kurių 37,1 proc. akcijų valdo „Gazprom“, veiklas - magistraliniai dujotiekiai atiteks nuo „Lietuvos dujų“ atskiriamai naujai įmonei.
B. Vėsaitė praėjusią savaitę pareiškė, jog Japonijos korporacijos „Hitachi“ siūlytas atominės elektrinės reaktorius Lietuvai nereikalingas.
Ketvirtadienį kelis kartus konservatorių klausiama pozicijos dėl atominės energetikos ateities, B. Vėsaitė nesiėmė apie tai svarstyti, minėdama, kad tai - energetikos ministro kompetencija. Be to, anot jos, reikia sulaukti mokslininkų skaičiavimų dėl naujos atominės elektrinės galimos statybos.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė, komentuodama praėjusios savaitės ūkio ministrės pasisakymus apie energetiką, pareiškė, kad besiblaškantys ir skirtingai kalbantys Vyriausybės nariai kuria nepatikimos šalies įvaizdį.
Premjeras Algirdas Butkevičius teigia pasitikintis ūkio ministre. Anksčiau jis teigė, jog Ministrų kabineto nariai negali daryti vienašališkų pareiškimų ir turėtų susilaikyti nuo asmeninių svarstymų ypač svarbiais energetikos klausimais.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Žiniasklaida: ES svarsto nutraukti prekybos tyrimą dėl Kinijos padarytų nuostolių Lietuvai
Europos Sąjunga (ES) svarsto, ar nutraukti jautrų prekybos tyrimą prieš Kiniją dėl įtariamos ekonominės prievartos, nukreiptos prieš Lietuvą. ...
-
Dėl laidojimo pašalpos – priekaištai: dabartinės užtenka tik karstui nusipirkti10
Valdžia nesutaria, ar didinti ir kiek laidojimo pašalpą. Kasmet ji didinama maždaug 100 euru, tačiau Seimas dar pernai pasiūlė pašalpą padvigubinti. Vietoj dabar, mirus žmogui, išmokamos vienkartinės 560 eurų sumos – mokėt...
-
Šadžius: jei nesirūpinsi tvariu gynybos finansavimu, kažkuriuo momentu už skolas mokėsi dvigubai7
Finansų ministras Rimantas Šadžius pripažįsta – krašto gynybos finansavimo didinimas tik skolintomis lėšomis turi nemažai trūkumų. Ministro teigimu, politikai, nepasirūpinę, kaip išlaidas pagrįsti tvariais ša...
-
Darbdaviai priešinasi Ruginienės iniciatyvai: kainuotų iki 200 mln. eurų8
Seimui pirmu balsavimu pritarus siūlymui Sausio 13-ąją padaryti nedarbo diena, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė palaiko idėją įvesti papildomą laisvadienį, neatsisakant kitos nedarbo dienos. Tokią iniciatyvą neigiamai vertina v...
-
Opozicija dvejoja, ar valdantiesiems pavyks rasti lėšų gynybai skirti 5–6 proc. BVP6
Opozicinių liberalų bei „valstiečių“ Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai dvejoja, ar valdantiesiems tam pavyks rasti finansavimo šaltinių, siekiant artimiausiais metais gynybai skirti 5–6 proc. bendrojo vi...
-
Ieškant lėšų gynybai Nausėda siūlo konsoliduoti pajamų apmokestinimą pagal dydį11
Valstybės gynimo tarybai (VGT) sutarus artimiausiais metais gynybai skirti 5–6 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) prezidentas Gitanas Nausėda ragina lėšų ieškoti įgyvendinant konsoliduotą pajamų apmokestinimą pagal dydį, perži...
-
Valiūnas: jei norime gynybai skirti 5-6 proc. nuo BVP, svarbu užtikrinti teisingą jų naudojimą6
Valstybės gynimo tarybai (VGT) sutarus, kad 2026-2030 metų laikotarpiu šalies gynybai kasmet reikėtų skirti 5-6 proc., asociacijos „Investors‘ Forum“ vadovas Rolandas Valiūnas teigia, kad tiek didinant išlaidas saugumui b...
-
Paluckas: siekiant didinti išlaidas gynybai iki 6 proc. nuo BVP, būtinos lėšos ir iš Europos11
Norint įgyvendinti Valstybės gynimo tarybos (VGT) sprendimą 2026-2030 metų laikotarpiu šalies gynybai kasmet skirti 5-6 proc., ministras pirmininkas Gintautas Paluckas nurodo, jog tam bus reikalingos ne tik nacionalinės, bet ir Europos suteiktos l...
-
Budbergytė: nematau pagrindo tvaraus šaltinio, iš kurio galėtume finansuoti5
Socialdemokratė Rasa Budbergytė įsitikinusi, kad siekiant realizuoti Valstybės gynimo tarybos (VGT) sprendimą 2026-2030 metų laikotarpiu šalies gynybai kasmet skirti 5–6 proc. – mokestinės politikos ir viešųjų išlaid...
-
Premjero patarėjas: tai – ir didžiulė atsakomybė mokesčių mokėtojų pinigus naudoti skaidriai3
Valstybės gynimo tarybai (VGT) sutarus artimiausiais metais gynybai skirti 5–6 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) premjero atstovas sako, kad Vyriausybė išlaidas šalies saugumui supranta plačiąja prasme. ...