„Kita dalis su balandžio 2 dienos (paskelbtais – BNS) muitais susijusi dar planuojama. Lietuvos pozicija yra tokia, kad tos priemonės turi būti numatytos ir pasiruoštos, tačiau jas turint omeny, parodant JAV pusei, kad mes jas galime pritaikyti, siekiama derybų keliu vis dėlto muitus susimažinti. Nes niekas nuo jų nelaimi, tai yra žala ekonomikoms, vartotojams, kainos nuo jų tikrai auga, prekyba mažėja“, – LRT radijui trečiadienį sakė K. Budrys.
„Mes nesame tuo suinteresuoti, esame suinteresuoti kuo laisvesne prekyba su JAV ir tikimės, kad tokio įspėjamo ženklo pakaks JAV pusei sėsti prie derybų stalo“, – pridūrė jis.
K. Budrys teigė, jog Lietuva padės verslui spręsti problemas, susijusias su galimu pigų prekių srautu į ES, ypač iš Kinijos.
„Žinoma, kad mūsų verslininkų nuogąstavimai yra pagrįsti. Dėl to iš valstybės pusės mes darysime viską, kad jiems padėtume indikuoti tas problemas ir uždegti lemputes ir vėliavėles Europos Komisijoje“, – sakė K. Budrys.
„Turime priemonių apsisaugoti, ta žinia nekartą buvo perduota Kinijai, kad nebūtų bandoma to daryti, nes nenorime ir čia įsivelti į dar vieną eskalaciją“, – teigė ministras.
Trečiadienį įsigaliojo nauja JAV muitų banga dešimtims prekybos partnerių. Į JAV įvežamoms ES prekėms bus taikomas 20 proc. muitas.
Europos Komisija tikisi pateikti atsaką į naujausius JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) muitus jau kitą savaitę, antradienį pranešė jos atstovas spaudai.
Iš pradžių Briuselis apskaičiavo, kad JAV muitų eksportuojamoms prekėms vertė sieks 26 mlrd. eurų, o Europos atsakas turėtų paveikti JAV gaminių už tokią pat sumą.
Tačiau ES prekybos vadovas Marošas Šefčovičius pirmadienį sakė, kad „ši suma nesieks 26 mlrd. eurų, nes labai atidžiai klausėmės savo valstybių narių“.
(be temos)