R. Budbergytė BNS teigė, jog svarstoma 1-2 procentiniais punktais didinti pelno mokestį, kuris nuo šių metų pradžios jau padidintas iki 16 proc.: „Tikrai vienas procentas jau garantuotai, o gali būti, kad ir du“.
Tačiau nei siūlomų NT mokesčio pakeitimų, nei planuojamų lengvatų peržiūros parlamentarė konkrečiai nekomentavo.
„Kalbėjome apie tuos pakeitimus, kurie jau pavasario sesijoje yra įregistruoti kaip projektai. Tai ir gyventojų pajamų mokesčio tam tikros pataisos, ir nekilnojamo turto mokesčio tam tikros pataisos, ir lengvatų, kurios nėra pagrįstos ir ypatingai galbūt sąžiningos ir praradusios aktualumą, tam tikri pakeitimai, kurie gali būti padaryti ir kuriems rastume sutarimą tarp koalicijos partnerių“, – pirmadienį po LSDP valdybos posėdžio, kuriame aptarė galimus mokesčių pakeitimus ir pagrindines kryptis, BNS sakė R. Budbergytė.
„Kaip ir sakėme savo rinkimų programoje, tikrai sieksime didesnio progresinio gyventojų pajamų mokesčio tarifo įvedimo“, – teigė parlamentarė.
Pasak jos, kalbama apie kelis nekilnojamojo turto mokesčio pakeitimų variantus, kaip įgyvendinti tarptautinių institucijų rekomendacijas ir neprarasti RRF lėšų: „Šiandien pateikti siūlymai iš finansų ministro (Rimanto Šadžiaus – BNS) pusės tikrai sulaukė ir tam tikrų pasiūlymų iš valdybos pusės, kad galima dar padaryti tą nekilnojamo turto mokestį teisingesnį.“
Kaip ir sakėme savo rinkimų programoje, tikrai sieksime didesnio progresinio gyventojų pajamų mokesčio tarifo įvedimo.
„Kalbame ir apie tam tikras lengvatas, kiek jos gali būti truputėlį pakeistos. Tikrai jokių drastiškų pasiūlymų Finansų ministerija neteikia ir nesiūlo (...). Yra kalbama apie kai kurių lengvatų švelnų atsisakymą, bet tai nėra pagrindinis kelias, kad mes sakome, jog viena ar kita lengvata turi būti panaikinta“, – pridūrė Seimo narė.
R. Budbergytė pabrėžė, kad neketinama papildomai apmokestinti mažų pajamų iš darbo santykių, taip pat smulkaus verslo.
„Tikrai smulkiesiems verslininkams niekas negresia, kad būtų nuogąstaujama, kad individualiai veikla besiverčiantys žmonės staiga pajustų, kad socialdemokratai jiems nori užmesti apynasrį ant kaklo – tikrai to nebus“, – BNS teigė R. Budbergytė.
Anot jos, pridėtinės vertės mokesčio didinti nesvarstoma.
Finansų ministerijos parengti pasiūlymus trečiadienį ketina aptarti ir valdančiosios koalicijos taryba, vėliau dėl jų bus diskutuojama iš valdančiųjų frakcijų atstovų sudarytoje darbo grupėje.
Anot R. Budbergytės, konkretūs projektai turėtų būti pateikti Seimo pavasario sesijoje.
„Pagrindinis dalykas, apie ką šiandien kalbėjome valdyboje, visos pastabos, kurios buvo skirtos Finansų ministerijos siūlymams (...), kad daugiau (mokesčiai – BNS) kristų ant tų, kas gauna dideles kapitalo pajamas, kas turi prabangesnį nekilnojamą turtą, kad visa mokestinė našta daugiau liestų žmones, kurie turi dideles pajamas ir visi pakeitimai būtų socialiai teisingi“, – teigė Seimo narė.
Didesnių pajamų apmokestinimo progresyvumą numatančios Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pataisos, didesnį savivaldybių finansinį savarankiškumą numatantys NT mokesčio įstatymo pakeitimai įrašyti Vyriausybės siūlymų Seimo pavasario sesijai pakete.
Verslo asociacijų atstovai sausio pabaigoje BNS teigė susitikimuose su finansų ministru R. Šadžiumi išgirdę, jog svarstomi gyventojų pajamų, nekilnojamojo turto ir galbūt pelno mokesčių pakeitimai.
R. Šadžius anksčiau sausį sakė, kad mokesčių pakeitimai išlaikys visos sistemos stabilumą, o premjeras Gintautas Paluckas teigė, kad mokesčių didinimas turėtų būti derinamas su lengvatomis investicijoms į inovacijas.
G. Palucko Vyriausybės programoje progresiniais tarifais planuojama apmokestinti didžiausias pajamas, nepriklausomai nuo jų rūšies, o GPM tarifą ketinama susieti su pajamų dydžiu, taip pat nepriklausomai nuo šaltinio.
Naujausi komentarai