Branduolinis kuras į Astravo AE bus atgabentas iki metų pabaigos

Branduolinis kuras Astravo atominės elektrinės pirmajam reaktoriui bus atgabentas iki šių metų pabaigos, pranešė Baltarusijos energetikos ministerija.

„Kuro pristatymas numatytas šiais metais. Visos būtinos tam priemonės vykdomos kaip įprasta, laikomasi technologinių operacijų sekos“, – valstybinei naujienų agentūrai „Belta“ sakė energetikos ministras Vladimiras Karankevičius.

„Beveik visi pirmojo reaktoriaus statybos ir montavimo darbai baigti, derinama įranga. Antrasis reaktorius statomas, montuojama įranga“, – pridūrė ministras.

Astravo AE generalinis direktorius Michailas Filimovas šią savaitę pranešė, jog pirmojo reaktoriaus įjungimas atidėtas iki sausio mėnesio, tokio sprendimo priežasčių aiškiai neįvardindamas.

Energetikos ministerijos Branduolinės energijos departamento direktorius Vasilijus Poliuchovičius patikslino, kad konkreti pirmojo reaktoriaus įjungimo data priklausys nuo to, kada į elektrinę bus atgabentas branduolinis kuras.

Energetikos ministerija anksčiau ne kartą skelbė, jog branduolinis kuras į statomą AE įprastai atgabenamas likus mažiausiai vienam mėnesiui iki reaktoriaus įjungimo.

Iki šiol Baltarusija planavo, jog pirmasis Astravo AE reaktorius bus įjungtas lapkritį, o iki tol skelbė, jog tai įvyks iki rudens, o dar prieš tai – iki metų vidurio.

Pagal pradinius Astravo AE projekto planus, pirmasis iš dviejų reaktorių turėjo pradėti veikti 2018-ųjų lapkritį. Bene labiausiai juos pakoregavo incidentas 2016-aisiais, kai montuojamas pirmojo reaktoriaus korpusas krito iš kelių metrų aukščio, ir jį teko keisti.

Numatyta antrojo reaktoriaus veiklos pradžia – apytikriai vieneri metai nuo pirmojo reaktoriaus įjungimo.

Pirmąją branduolinę jėgainę Baltarusijoje Rusijos vyriausybės lėšomis korporacija „Rosatom“ stato Gardino srityje, netoli Astravo miestelio, vos už 23 kilometrų nuo Lietuvos. Joje bus įrengti du rusiško VVER projekto reaktoriai, kurių kiekvieno galia – 1200 megavatų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nereikia tų atominių

Nereikia tų atominių portretas
Nei pas mus nei dar kur. Pasenes ir pavojingas energijos gavimo būdas. Dabar yra kitų, daug geresnių ir pažangesnių technologijų..Visas galvojantis pasaulis seniai atsisako tokių elektrinių - ir Japonija ir Vokietija ir t.t.. Man visai negaila kad nepasistatėm savo AE - davė Dievas Tautai proto nubalsuoti ,,prieš". Batka irgi su laiku turės gerą hemorojų dėl to Astravo(jei dagyvens)

Alis...

Alis... portretas
vieną savo praganėm per minkštus derybininkus, o kitos nesugebėjom pastatyti... tai ir turim dabar, ką turim... reiks su tuo gyventi toliau... tik kaip?... jau turim gerą įstatymą... reikia geriau įsiklausyti į ES balsą... o verslo modelis galėtų būti su Kruoniu...

Ką gi

Ką gi portretas
tik Lietuvos "proto bokštai" galėjo sudėti milijonus litų į Ignalinos AE saugumo padidinimą ir tuoj po to ją uždaryti. Dabar tikisi rasti kvailių, kurie panašiai pasielgtų.....
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių