„Aušriečių“ atstovas Robertas Puchovičius BNS tvirtino, kad RC turėtų pateikti pirminį variantą dėl NT mokestinių verčių pokyčių.
„Kokiuose rajonuose, kur daugiau, kur mažiau augs. Aiškinsimės, kas laukia žmonių“, – teigė parlamentaras.
Šios frakcijos atstovai kartoja, kad NT mokestis didės nepriklausomai nuo to, ar politikai priims jo pakeitimus, nes RC šių metų pabaigoje planuoja atnaujinti NT mokestines vertes.
Pasak RC, vidutinė NT rinkos vertė kasmet auga iki 10 proc., tačiau kas pastaruosius penkerius metus ji auga apie 70-90 proc., o kai kur dar daugiau.
Šis augimas valdančiuosius, nusiteikusius keisti NT mokesčio tarifus, verčia ieškoti tokių mokesčio „grindų“, kurios netaptų našta gyventojams.
RC duomenimis, pavyzdžiui, dviejų kambarių 54 kv. metrų butas Vilniuje 2021 metais buvo įkainotas, 81 tūkst. eurų, o metų pabaigoje jo mokestinė vertė gali pasiekti 160 tūkst. eurų.
BNS anksčiau rašė, kad valdančiosios koalicijos taryba siūlo iki 200 tūkst. eurų vertės turtui taikyti 0,1 proc. tarifą, nuo 200 tūkst. iki 400 tūkst. eurų – 0,2 proc. Svarstomi ir 0,5 proc., 1 proc. ar 2 proc. tarifai brangiam turtui. Pirmajam būstui, socialiai remtiniems žmonėms, oficialiai nuomojant būstą būtų taikomas 50 proc. mažesnis tarifas.
„Nemuno aušra“ jau yra registravusi pataisas, kuriomis siūlo kas trejus metus keisti NT mokestinę vertę. Dabar ji keičiama kas penkerius metus.
RC masinį NT vertinimą atlieka kasmet – kiekvienų metų sausio 1-ąją įsigalioja naujos vidutinės NT rinkos vertės. Jos ne rečiau kaip kas penkerius metus prilyginamos mokestinėms vertėms, nuo kurių skaičiuojami NT mokesčiai.
Pernai NT mokestį mokėjo 35 tūkst. žmonių, iš jų surinkta 14 mln. eurų, RC skaičiuoja, kad Lietuvoje yra apie 2,2 mln. gyvenamosios paskirties būstų.
Naujausi komentarai