A. Armonaitė: Lietuvos įmonės yra pasirengusios bendradarbiauti su JAE įvairiose srityse

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, susitikusi su Jungtinių Arabų Emyratų užsienio reikalų viceministru, atsakingu už prekybinius ir ekonominius klausimus, Abdulnasseru Jamalu Alshaali, aptarė Lietuvos įmonių pasirengimą bendradarbiauti su JAE įmonėmis aukštųjų technologijų, maisto pramonės, turizmo ir kitose srityse.

Kartu su JAE viceministru Lietuvoje lankosi daugiau kaip 20 asmenų delegacija, kurioje – šios šalies mokslo ir inovacijų centrų, pramonės zonų, logistikos centrų, chemijos, žemės ūkio ir maisto pramonės tyrimų centrų vadovai bei kitų sričių atstovai.  

„Lietuva diversifikuoja eksportą, žengia į naujas ir strategiškai svarbiausias pasaulio rinkas, steigia naujas komercijos atašė pareigas. Esame pasirengę užmegzti dar glaudesnius ekonominius ryšius su JAE, siekiame didinti lietuviškų prekių ir paslaugų eksportą, pritraukti JAE investicijų. Vis dar turime potencialo tiek aukštųjų technologijų, tiek tradiciniuose – turizmo ir maisto – sektoriuose, o tokie susitikimai, tikimės, padės šį potencialą išnaudoti“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

Ministrė pabrėžia, kad Lietuvoje labai gerai išvystyta maisto pramonė ir šis sektorius sukuria didelę pridėtinės vertės dalį ekonomikoje, o mūsų šalis gali pasiūlyti JAE didžiulę maisto produktų įvairovę, kurios pagrindinė eksporto rinka yra aukščiausios kokybės maisto produktų reikalaujanti ES.

Potencialą labiau įsitvirtinti JAE rinkoje turi pieno, mėsos, žuvų perdirbimo sektoriai, taip pat grūdų bei krakmolo gaminių, gyvūnų ėdalo gamybos ir konditerijos sektoriai. 

Prekybos santykiai tarp Lietuvos ir JAE pastaruosius metus išlieka stabilūs: 2021 metais JAE pagal prekybos apyvartą buvo 54 vietoje tarp 208 Lietuvos prekybos partnerių.

Pernai prekių apyvarta tarp Lietuvos ir JAE siekė 79,3 mln. eurų ir buvo 37 proc. didesnė nei 2020 m.

Susitikimo metu A. Armonaitė išreiškė užuojautą dėl Jungtinių Arabų Emyratų prezidento šeicho Chalifa bin Zajedo al Nahjano mirties. Jis mirė penktadienį, eidamas 74-uosius metus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tai be abejo

Tai be abejo portretas
Reikia gerai skaičiuojančių, nepasiklydusių protų, šviesaus žvilgsnio, kad žmonės iš kuo toliau ir iš kuo skirtingesnės kultūros įvertintų, į ką merkia pinigus ir pagrįstai pasakytų: apsi...kote, lietuviai, prisitinginiavote, prisinarkašavote ir...jūsų visi traukiniai ir laivai jau seniai išvažiavo ir išėjo. Patys viską savo noru išpardavėt įskaitant ir naujesnį biznį iš neįgalių vaikų...ko norit dar? Abrakadabra dabar ateis ir liksit vėpsot su atsidariusiais žandikauliai. Naujai įvažiavusiosios su vaikučiais paviršiais šoks tryps, arabai jiems mokės, o jūs vėpsosit kaip pro šalį pradedami turtai įvairių rūšių. Juk taip visada ir gyvenote. Ko norite? Nepatinka pravažiuojančiųjų išmetamos šiukšlės? Bet šiukšlių biznis vienas pelningiausių. Džiaukitės.

Jau \\\\\../////

Jau \\\\\..///// portretas
tos narkomanės neskaitu.Tegul ji eina Rusų laivo kryptimi.

Chaosas

Chaosas portretas
Armonaitės chaosas tęsiasi. Pavasarinis paūmėjimas. Ar ji yra ką nors padariusi ikii galo. Šeima - lyg yra, lyg ne. Narkotikai - gėris, kurio nesupranta net narkomanai. Projektai - skatinti užsienio verslus, o lietuvos verslininkus žlugdyti. Diktatūrai - laisvė!
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių