Apie 50 proc. smulkių ir vidutinių įmonių negauna paskolų

Maždaug pusė Lietuvos smulkiųjų ir vidutinių įmonių, besikreipiančių paramos verslui, negauna paskolų iš šalies komercinių bankų, teigia ūkio ministras Dainius Kreivys.

Nesuteikia „negyvybingoms“

„Apie 50 proc. įmonių negauna kreditų - penkioms iš dešimties įmonių nesuteikiamas kreditas, o kai kuriuose bankuose šis skaičius dar blogesnis", - ketvirtadienį po susitikimo su bankų vadovais žurnalistams sakė D.Kreivys.

Anot jo, dažniausiai paskolos nesuteikiamos toms įmonės, kurios „realiai nėra gyvybingos".

Bankų sąlygos netenkina įmonių

Tuo tarpu pasak Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos verslo plėtros komiteto pirmininkės Nijolės Uinskienės, šiuo metu bankų sąlygos netenkina įmonių.

„Bankai dabar teikia paskolas labai skirtingomis sąlygomis. Daugelis atvejų verslininkai net ir gavę tas paskolas nelabai nori naudotis jomis, kadangi tos sąlygos ir netenkintinos ir turi būti keičiamos", - sakė N.Uinskienė.

Anot jos, verslininkai nepatenkinti, kad už paskolą visi įmonės akcininkai turi užstatyti savo turtą.

Išdalyta paskolų už beveik 21 mln. litų

Ūkio ministro teigimu, 178 šalies įmonėms jau yra išdalyta 20,73 mln. litų paskolų, kurių kiekviena - 175 tūkst. litų vertės. Be to, dar 41 mln. litų paskolų, kurių vienos suma - 350 tūkst. litų, suteikta 180 šalies įmonių.

Ūkio ministerijos skaičiavimais, šios paskolos išsaugojo apie 15 tūkst. darbo vietų.
Anot jo, visi bankai vykdo savo įsipareigojimus, o pagrindinė problema - pinigų patekimas į rinką.

Su bankų vadovais sutarta, kad bus sudaryta darbo grupė, kuri parengs išvadas, kaip rizikingesnėms šalies įmonėms būtų galima teikti paskolas. Anot ministro, tai galėtų veikti „Invegos" garantijų teikimo pagrindu.

Kam dažniausiai suteikiamos paskolos?

Kaip žurnalistams sakė vietos investuotojų valdomo Šiaulių banko valdybos pirmininko pavaduotojas Viktoras Budraitis, bankas jau išdavė apie 30 mln. litų paskolų, kurioms taiko mažesnes kaip 5 proc. palūkanas.

Anot jo, paskolas dažniausiai suteikiamos automobilių remonto, visuomeninio maitinimo, prekybos bendrovėms.

Pasak ūkio ministro, nuo šių metų pradžios „Invega" 253 šalies įmonėms išdavė garantijų, o šiuo metu ruošiamas dar 129 mln. litų garantijų limitas.

Susitikime su ūkio ministru dalyvavo Šiaulių banko, Ūkio banko, „Parex", Medicinos, SEB, „DnB Nord", „Finasta", „Unicredit Bank" bankų vadovai bei verslininkų atstovai.  


Šiame straipsnyje: paskolossmulkios įmonės

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių