Premjeras Andrius Kubilius neatmeta, kad bankininkų godumas buvo viena iš pasaulį sukrėtusios finansų krizės priežasčių.
Interviu Žinių radijui ketvirtadienį jis kartu pripažino, kad Lietuva negali reguliuoti bankų, veikiančių šalyje, veiklos.
"Turbūt ne Lietuva tai gali suvaldyti. Mes turime menkas galimybes įtakoti bankų veiklą. Net ir tų, kurie veikia Lietuvoje. Pasaulio didžiosios valstybės ir tos, kuriose tie bankai turi savo pagrindinius bankus, jos yra pasiruošę imtis būtent tokių veiksmų. Turiu omenyje, ir didžiąsias Europos valstybes, ir JAV. Be abejo, daug dėl to diskutuojama, tikiuosi, kad veiksmų bus", - sakė premjeras.
Anot jo, Lietuvoje nėra tokių didelių bankų, kaip prieš metus bankrutavęs JAV "Lehman Brothers", bet dėl to, kad tokie bankai kitose šalyse yra nelabai tinkamai prižiūrimi, ir mūsų šalis kenčia labai skausmingai.
A.Kubilius ketvirtadienį vakare Briuselyje dalyvaus ES valstybių ir Vyriausybių vadovų darbo vakarienėje. Ten taip pat žadama kalbėti apie finansų sistemos reguliavimo klausimus.
"Neformali vakarienė, kuri šiandien vyks, ji yra labai svarbi G20 susitikimui ir be abejo, kalbėsime ir apie pasaulinį finansų sistemos tvarkymą. Iš tikrųjų yra pasiūlyta nemažai naujų dalykų, kaip tinkamiau reaguoti, tinkamiau reguliuoti tas globalias finansines institucijas, nuo kurių priklauso visų mūsų gyvenimas", - teigė Vyriausybės vadovas.
Anot jo, tam tikros reguliavimo taisyklės yra reikalingos, be to, visuomenės pasipiktinimą kelia bankininkų atlyginimų ir premijų.
"Diskusija eina gilyn ir formuluojama tų ekspertų, kurie tuos procesus mato giliau ir pasauliniu mastu, negu mes čia, kad ta premijų sistema, kuri skatina labai stipriai egoistiškumą tų pačių bankų sistemos darbuotojų, buvo viena iš priežasčių, kodėl kilo tokia globalinė krizė. Tos diskusijos yra įdomios, vertingos", - sakė A.Kubilius.
Naujausi komentarai