Vaistinėse dingo “angliukai” ir validolis Pereiti į pagrindinį turinį

Vaistinėse dingo “angliukai” ir validolis

2004-01-08 09:00

Vaistinėse dingo “angliukai” ir validolis

Jau porą savaičių vaistinėse nebegausi vyresnio amžiaus žmonių pamėgtų vaistų - korvalolio, validolio ir nuo daugelio bėdų tiek suaugusį, tiek mažą gelbstinčių „angliukų“. Šie rusiški preparatai mūsų šalyje nebebuvo perregistruoti dėl to, kad gamintojai neįrodo, jog vaistai kokybiški. Kai kurių dingimas iš vaistinės gali likti ir nepastebėtas, tačiau kai kurių preparatų nei medikai, nei vaistininkai nežino kuo pakeisti.

„EURO vaistinės bazės“ vedėja Irena Kursevičienė dienraščiui sakė, kad paskutines aktyvuotos anglies tabletes, kurių 20 kainuodavo ne daugiau 30 centų, pardavė prieš porą dienų. Ji nežino, ką vietoj jų galėtų pasiūlyti žmogui. Nuo vidurių pūtimo, apsinuodijimo, sutrikusio virškinimo tikusio preparato šiuo metu mūsų šalyje nėra kuo pakeisti.

Su tuo sutinka ir Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininko pavaduotojas Rimas Jankūnas. Jis mano, kad artimiausiu metu teks pasukti galvas, kaip aktyvuota anglis vėl galėtų atsirasti mūsų šalies vaistinėse.

R.Jankūnas “Klaipėdai” sakė, kad minėti rusiški preparatai iš prekybos dingo todėl, kad jų registracijos dokumentai neatitinka Europos sąjungos reikalavimų.

Lietuvai ruošiantis stoti į Europos Sąjungą tenka paisyti jų direktyvų. Dėl to pernai balandį ministro įsakymu buvo patvirtintos vaistinių preparatų registravimo mūsų šalyje taisyklės, kuriomis vadovaujamasi perregistruojant preparatus. Gamintojai, norintys registruoti vaistus mūsų šalyje, turi pateikti dokumentus, įrodančius preparatų kokybę, saugumą, veiksmingumą. Rusijos ir Ukrainos farmacijos kompanijos tokių dokumentų pateikti negali, dėl to jų medikamentai mūsų šalyje neberegistruojami, o tai reiškia, kad jais vaistinės prekiauti negali.

Validolį, korvalolį gaminančių firmų pateikta informacija yra nepatenkinama. Dėl to šio preparato negalima registruoti. Nepaisant to, korvalolio pagrindinis komponentas yra fenobarbitalis. Pasak R.Jankūno, tai - XX amžiaus septintojo dešimtmečio medicina. Šis barbitūratas buvo vartojamas nerimui šalinti, nemigai gydyti. Šiais laikais atsirado kitos grupės vaistai. Pavyzdžiui, į korvalolį labai panašus preparatas yra vokiečių gaminamas valokardinas.

Vaistininkė I.Kursevičienė taip pat pritarė, kad šis medikamentas yra žymiai kokybiškesnis už korvalolį, tik yra tris kartus brangesnis. Korvalolio lašeliai nekainuodavo ir lito, o 20 mililitrų valokardino kainuoja tris litus.

Validolį pakeisti gali širdies darbą gerinantys lašeliai.

R.Jankūnas sako, kad, išmetus iš apyvartos validolį, tikrai niekas nenukentės, tačiau visiškai atvirkščiai yra su aktyvuota anglimi.

Pareigūno nuomone, „angliukai“ - neabejotinai būtinas preparatas, kuris vienu ar kitu atveju privalo būti vaistinėse. „Tai labai svarbus priešnuodis“, - tvirtino R.Jankūnas.

Jo teigimu, ministerija ar Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba turės imtis priemonių, kad šis būtinas preparatas atsirastų vaistinėse.

Pareigūnas taip pat teigė, kad kai kurie iš prekybos išnykstantys vaistai gali išnykti tik laikinai. Jis įsitikinęs, kad farmacijos kompanijos bus suinteresuotos susitvarkyti dokumentus, kad jų preparatai sugrįžtų ir išliktų rinkoje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų