Sveikatos ministerijos įstaigos nuo kitų metų savo pirkimus vykdys centralizuotai

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) pavaldžios įstaigos ir gydymo įstaigos, kurių dalininkė yra ministerija, savo pirkimus, išskyrus mažos vertės, nuo 2023 metų organizuos ir vykdys centralizuotai.

SAM ketvirtadienį pranešė, kad nuosekliai centralizuoti visus minėtų įstaigų pirkimus numatoma per 2023–2026 metus. Pirkimų centralizavimas vyks etapais ir apims universiteto, universitetines, respublikines ir dalį regioninių ligoninių, taip pat SAM pavaldžias biudžetines įstaigas.

Pagal naują tvarką, visi perkančiųjų organizacijų vykdomi viešieji pirkimai, išskyrus mažos vertės, bus vykdomi per centrinę perkančiąją organizaciją.

„Sveikatos sektorius pirmasis valstybiniu lygmeniu sujungia viešuosius pirkimus, tai reikšmingas įvykis ne tik sveikatos apsaugos bendruomenei, tačiau ir visai valstybei. Pirkimų centralizavimas leis pirkimus atlikti profesionaliau, efektyviau ir skaidriau“, – pranešime cituojamas sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Pirkimų centralizavimas leis pirkimus atlikti profesionaliau, efektyviau ir skaidriau.

SAM pranešime pažymi, kad tai pirmas toks sektorinis projektas Vyriausybei pavaldžių įstaigų viešųjų pirkimų centralizavimo srityje.

Pagal ministro pasirašytą planą numatyta, kad viešųjų pirkimų centralizacija vyks keturiais etapais.

Pirmuoju etapu 2023 metais bus centralizuoti dviejų respublikinių ligoninių – Panevėžio ir Šiaulių – viešieji pirkimai. Taip pat planuojama centralizuoti, jei tam pritars savivaldybių tarybos, septynių regioninių ligoninių – Mažeikių, Utenos, Alytaus apskrities S. Kudirkos, Ukmergės, Telšių, Tauragės ir Marijampolės – viešuosius pirkimus.

Antruoju etapu 2024 metais bus centralizuoti vienos respublikinės ligoninės bei kitų SAM pavaldžių viešųjų ir biudžetinių įstaigų, tarp jų Valstybinės teismo medicinos tarnybos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir Ekstremalių sveikatai situacijų centro, viešieji pirkimai.

Trečiuoju etapu, kuris vyks 2025 metais, bus centralizuojami įstaigų, kurių dalininkai yra universitetai, esant jų pritarimui – šešių universiteto ir universitetinių ligoninių, tarp jų – būsima Klaipėdos universiteto ligoninė, bei Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės viešieji pirkimai.

Ketvirtuoju etapu bus centralizuojami visų likusių SAM pavaldžių biudžetinių įstaigų ir Nacionalinio kraujo centro viešieji pirkimai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių