Sąžiningai sportuoju ir sveikai valgau, bet svoris toliau auga: ką tai reiškia?

  • Teksto dydis:

Pradėjus augti svoriui daugelis gali susimąstyti, kad turbūt valgo per daug ir sportuoja per mažai. Tačiau ką daryti tiems, kurie sąžiningai užsiima aktyvia fizine veikla ir sveikai maitinasi, bet toliau stebi augantį svorį? „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė atskleidžia, kad dažnai didėjantis svoris gali būti ligų pasekmė, kurias įveikus gali sugrįžti ir normalus svoris. Jis dalijasi patarimais, į ką atkreipti dėmesį priaugus svorio.

Žinia druskos mylėtojams

Net ir sveikai gyvenančiam žmogui gali pradėti staiga augti svoris, pasakoja „Eurovaistinės“ vaistininkas M. Rutalė. Anot jo, viena iš priežasčių – per didelis vartojamos druskos kiekis. Nors druska visiškai neturi kalorijų, per didelis jos kiekis yra siejamas su svorio padidėjimu dėl vandens sulaikymo mūsų organizme.

Sulėtėjusi skydliaukė

Sulėtėjusi skydliaukė – tai dar viena priežastis, kodėl gali greičiau pradėti augti svoris. „Eurovaistinės“ vaistininkas M. Rutalė. pasakoja, kad skydliaukė gamina hormonus, kurie palaiko mūsų medžiagų apykaitą ir metabolizmą. Todėl sutrikus skydliaukės veiklai sulėtėja ir šie procesai. Apie sulėtėjusią skydliaukę gali išduoti ir nuovargis, prikimęs balsas, lėtumas, slenkantys plaukai. Norint sureguliuoti jos veiklą, gydytojas paskiria medikamentinį gydymą.

Sutrikusi inkstų veikla

„Inkstai yra atsakingi už skysčių pertekliaus pašalinimą iš organizmo. Tad jeigu sutrinka jų veikla, neišskiriama pakankamai šlapimo skysčių pašalinimui. Taip ilgainiui gali didėti ir mūsų svoris. Norint palaikyti inkstų veiklą, galima papildomai vartoti vaistinių žolelių preparatus su didžiųjų dilgėlių ekstraktu, petražolių šaknimis, beržo lapais, paprastojo varpučio šakniastiebiais. Jie padeda palaikyti normalų skysčių pasišalinimą per inkstus, palaiko jų ir šlapimo takų veiklą“, – pasakoja vaistininkas M. Rutalė.

Neigiama miego trūkumo įtaka

„Netgi miego trūkumas gali sukelti svorio padidėjimą. Turbūt dauguma yra susidūrę su situacija, kai trumpiau pamiegoję kitą dieną jautėte stipresnį alkį nei įprastai. Taip yra dėl to, kad miegas tarsi žaidžia su mūsų hormonais. Jis padidina vieno hormono koncentraciją, dėl kurio jaučiame alkį, ir taip pat slopina hormoną, kuris suteikia mums pasisotinimo jausmą. Jeigu nuolat patiriame miego trūkumą, šie procesai organizme gali tapti svorio augimo priežastimi“, – pasakoja M. Rutalė.

Gal pakeitėte vaistus?

Vaistininkas M. Rutalė sako, kad spartų svorio augimą gali nulemti ir naujai pradėti vartoti vaistai. Anot jo, tai gali padidėti nuo vaistų, skirtų cukriniam diabetui, aukštam kraujo spaudimui, depresijai gydyti.

„Spartų svorio augimą gali nulemti ir naujai pradėti vartoti vaistai. Papildomi kilogramai gali priaugti nuo vaistų, skirtų cukriniam diabetui, aukštam kraujo spaudimui, depresijai gydyti. Svarbu nenustoti vartoti šių vaistų, o geriau pasikonsultuoti su gydytoju dėl svorio sureguliavimo priemonių. Yra ligų, dėl kurių priaugus svorio skiriami diuretikai, padedantys su skysčiais atsikratyti nereikalingų kilogramų. Bet tai išskirtiniai atvejai, todėl būtina konsultacija su gydytoju“, – sako vaistininkas M. Rutalė.


Šiame straipsnyje: svorisauga svorisEurovaistinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

mokslus baigė tėvo pinigais

mokslus baigė tėvo pinigais portretas
ką toks piemuo gali suprasti apie pagyvenusių žmonių sveikatą

manau, tai reiskia

manau, tai reiskia  portretas
kad per mazai SIKI....

R

R portretas
Nuvažiuokire prie jūros, tada nereikia arba mažiau reikia medikamentų skydliaukei gydyti. Valgykite ne tik sveika maistą, bet ir mažomis porcijomis apie 250 gramų ( atitikmuo vandens stiklinė) vienu metu ir jeigu nepasisotinite, tada valgykite už 2-3 Val dar panašią porciją. Darykite pilvo presui mankšta, dirbkite fizinį darbą, kur galite nueiti pėstute, ten ir eikite, o ne važiuokite transportu. Tada už tai net galėsite save dienos pabaigoje apdovanoti nedidelių sokoladuku ar torciuku. Jokios depresijos ir kūnas sveikas.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių