Romanovskis: nepaisant korekcijų, siūlomas GPM darys didelę žalą ekonomikai Pereiti į pagrindinį turinį

Romanovskis: nepaisant korekcijų, siūlomas GPM darys didelę žalą ekonomikai

2025-05-12 18:32

Finansų ministerijai atsisakius siūlymo įvesti 36 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą bei siūlant 20–32 proc. GPM laiptelius, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis sako, jog politikai neatsižvelgė į verslo pastabas – siūlomas pajamų apmokestinimas neigiamai atsilieptų šalies ekonomikai.

Andrius Romanovskis
Andrius Romanovskis / D. Labučio/ELTOS nuotr.

„Finansų ministerija mūsų neišgirdo (...). Turinio prasme čia toks bandymas kamufliuoti kažkokį kompromisą, kuris net nepanašus į kompromisą dėl to, kad principas lieka tas pats – atsiranda du nauji, ypač aukšti tarifai žmonėms, kurie dabar moka 15 proc.“, – BNS pirmadienį sakė A. Romanovskis.

„Lietuva įsivedinėja drastiškus progresinius mokesčius. Lietuva apmokestina aktyviausią savo visuomenės dalį ir to pasekmes pajus ne tik tie, kurie tiesiogiai bus apmokestinti, bet pajus ir darbuotojai, pajus ir vartotojai, pajus ir ekonomika kaip tokia“, – pridūrė verslo atstovas.

Atnaujintus mokesčių pertvarkos projektus pirmadienį registravusi Finansų ministerija pasiūlė tris 20–32 proc. GPM tarifus. Balandžio viduryje didžiausioms – virš 120 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) – pajamoms siūlyta nustatyti 36 proc. tarifą, tačiau pasiūlymo atsisakyta jį skeptiškai įvertinus prezidentui Gitanui Nausėdai bei verslo bendruomenei.

Verslo konfederacijos prezidentas tokį ministerijos sprendimą vadina taktiniu manevru.

„Šitas ėjimas labiau akivaizdžiai buvo taktinis – pradedant kalbėti apie 40 proc., paskui apie 36 proc., o paskui grįžtant iki 32 proc.“, – BNS teigė A. Romanovskis.

Antradienį su verslo atstovais susitiks G. Nausėda, kuris praėjusią savaitę žadėjo įsiklausyti į jų pastabas dėl mokesčių pakeitimų.

A. Romanovskio teigimu, šalies vadovui bus perduotas verslo asociacijų kreipimasis: „Kurio pagrindinė mintis yra labai aiški – šitas mokesčių didinimas yra žalingas Lietuvai kaip ekonomikai.“

Ministerija siūlo, kad metinėms pajamoms iki 36 VDU (apie 81 tūkst. eurų) būtų taikomas 20 proc. tarifas, nustatant kai kurias išimtis, iki 60 VDU (apie 134  tūkst. eurų) – 25 proc. tarifas, o virš 60 VDU – 32 proc.

Tokie GPM tarifai būtų taikomi bendrai metinei visų rūšių pajamų sumai, išskyrus dividendus ar tantjemas, taip pat kai kurioms kitoms išmokoms. Joms būtų taikomas 15 proc. tarifas.

Tuo metu metinėms individualios veiklos pajamoms iki 42,5 tūkst. eurų siūloma taikyti 20 proc. tarifą, iki 20 tūkst. – 15 proc. mokesčio kreditą.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų