Ministras: praėjusią parą nustatytas rekordiškai mažas naujų atvejų procentas

Per praėjusią parą Lietuvoje teigiamų koronaviruso atvejų procentas, lyginant su visais atliktais tyrimais, buvo rekordiškai mažas, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Per praėjusią parą buvo rekordinis skaičius tyrimų atliktas – virš 6 tūkst. laboratorinių tyrimų buvo atlikta ir nustatytas procentas iš 100 tirtųjų, tų vadinamų teigiamų testų, yra rekordiškai žemas: apie 0,3 proc. iš visų tirtų asmenų yra patvirtinti kaip COVID-19 teigiami. Tai yra rekordiškai mažas rodiklis“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė A. Veryga.

„Tai vėl gi yra dar viena iliustracija, kad Lietuva tikrai labai neblogai tvarkosi su karantino sąlygomis ir kol kas mums neblogai sekasi valdyti šitą ligą“, – kalbėjo ministras.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, per antradienį buvo ištirta 6040 ėminių, koronavirusas nustatytas 20-iai tirtųjų.

Bendras Lietuvoje nustatytų atvejų skaičius siekia 1370, 38 užsikrėtusieji mirė, 357 – pasveiko.

Svarstoma apie kai kurių gydymo paslaugų teikimo atnaujinimą

Sveikatos apsaugos ministras teigia, kad COVID-19 valdymo komitete trečiadienį buvo svarstoma dėl tam tikrų planinių paslaugų teikimo atnaujinimo sveikatos apsaugos priežiūros įstaigose.

„Šiandien COVID-19 valdymo komitete diskutavome apie tai, kokiu būdu būtų galima atlaisvinti tam tikrų planinių paslaugų teikimą sveikatos priežiūros įstaigose. Šitas procesas bus derinamas kartu su kitomis ekonomikos ir verslo atlaisvinimo priemonėmis“, – Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo A. Veryga.

Visgi, pasak sveikatos apsaugos ministro, ligoninės turi turėti ir tam tikrą rezervą, turi būti pasirengusios, jei atlaisvinus karantiną staiga išaugtų koronavirusu užsikrėtusių pacientų skaičius.

„Tam, kad gydymo įstaigos būtų pasirengusios priimti pacientus, jeigu vis tiktai padaugėtų sergančiųjų COVID-19, kad užtektų išteklių: tiek deguonies lovų, tiek dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų ir, kad įstaigos tiesiog galėtų suteikti pagalbą pacientams“, – teigė A. Veryga.

„Bet tuo pačiu suprantame, kad tikrai yra poreikiai ir kitų pacientų, kuriems pagalbą reikia suteikti laiku“, – pridūrė jis.

A. Verygos teigimu, laukiama sveikatos draugijų ir sveikatos specialistų rekomendacijų, kokias prioritetines ligų arba diagnozių grupes reikėtų stacionarizuoti planine tvarka pirmiausiai.

Laukiama medikų verdikto dėl leidimo partneriams dalyvauti gimdymuose

Pasak ministro, sprendžiant dėl leidimo partneriams dalyvauti gimdymuose, bus laukiama medikų verdikto. A . Verygos teigimu, leidimas bus suteiktas tik tuo atveju, jei medikai nuspręs, kad dėl to nekils rizika į ligoninę patekti koronaviruso užkratui.

„Dėl dalyvavimo partneriams gimdyme – vis dėlto lauksime pačių medikų verdikto ir vertinimo, jeigu jie pasakys, kad jie gali imtis tokių priemonių ir užtikrinti, kad į ligoninę nepateks užkratas, tai – kodėl ne“, – kalbėjo A. Veryga.

„Bet tai bus pačių medikų įvertinimas. Jeigu jie pasakys, k­­­ad saugu, tai tikrai galėsime į tai atsižvelgti“, – pridūrė jis.

Konferencijos vaizdo įrašas:


 NAUJAUSI KOMENTARAI

Neramu

Neramu portretas
Kokie sanitarijos-higienos reikalavimai bus taikomi pradėjus dirbti kirpykloms ir grožios salonams, kad apsisaugoti nuo užkrato, 10 m2 vienam klienui dar ne visos saugumo priemonės. Nekalbama apie reikalavimus darbo vietai, darbo priemonėms, apsaugos priemonėms, dezinfekcijai, patalpų vėdinimui ir pan. Ar ne per anksti džiaugtis sumažėjusių atvejų skaičiumi?...

Aciu sveikatos ministrui

Aciu sveikatos ministrui portretas
uz jusu nepriekaistnga darba su koronavirusu ,GERU DIENU JUMS IR DIRBANTIEMS MEDIKAMS

cia tom dviem siukslem po mano komentaro ,

cia tom dviem siukslem po mano komentaro , portretas
ne jusu reikalas durnelai
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių