Tai yra pirmosios detalės apie būsimą trečiąją vakcinos bandymų fazę, kurias pateikė vakcinos kūrėjai, siekdami išsklaidyti kai kurių mokslininkų abejones dėl Rusijos iki šiol pateiktų duomenų apie vakciną stokos.
„Sputnik V“ pavadintą vakciną Rusijos valdžios institucijos ir mokslininkai išgyrė kaip saugią ir veiksmingą, įvykdžius dviejų mėnesių trukmės nedidelio masto bandymus, kurių rezultatais šalis iki šiol viešai nėra pasidalinusi.
Tačiau Vakarų ekspertai neslėpė skepticizmo ir perspėjo vakcinos nenaudoti iki tol, kol nebus įsitikinta, kad tarptautiniai bandymai buvo sėkmingi ir buvo imtasi visų su reguliavimu susijusių veiksmų.
„Daugybė valstybių vykdo informacinį karą prieš Rusijos vakciną“, – spaudos konferencijos metu sakė vakciną remiančio Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RDIF) vadovas Kirilas Dmitrijevas.
Pasak jo, duomenys apie vakciną vėliau šį mėnesį bus paskelbti viename akademiniame žurnale.
Vakciną plėtojančio Maskvos Gamalėjos instituto vadovo teigimu, masiniuose bandymuose, vyksiančiuose daugiau nei 45-iuose šalies medicinos centruose, dalyvaus apie 40 tūkst. žmonių.
K. Dmitrijevas teigė, kad duomenys yra perduodami Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) ir dar kelioms valstybėms, svarstančioms dalyvauti paskutiniame tyrimų etape, įskaitant Jungtinius Arabų Emyratus, Indiją, Braziliją, Saudo Arabiją ir Filipinus.
„Sputnik V“ jau yra gavusi Rusijos reguliuotojų pritarimą – šalies prezidentas Vladimiras Putinas ir kiti pareigūnai paskelbė, kad Rusija tapo pirmąja pasaulio valstybe, sukūrusia oficialiai patvirtintą vakciną nuo COVID-19.
PSO duomenimis, šiuo metu visame pasaulyje yra vykdomi bent keturi trečiojo etapo bandymai su potencialiomis vakcinomis nuo COVID-19.
Naujausi komentarai