Paprasčiau, nei galvojote: visa tiesa apie dantų atkūrimą

 • Teksto dydis:

Skaudi realybė: prarasti dantys sukelia aibę nepatogumų ir sveikatos rizikų, o bedantė šypsena veikiau atstumia, nei patraukia. Ar tokiems pacientams dar įmanoma susigrąžinti kramtymo funkciją ir gyvenimą be kompleksų? Gydytojas-odontologas Tomas Andziulis sutiko pasidalinti visa tiesa apie šiuolaikinius dantų atkūrimo metodus.

Nėra danties – nėra problemos?

Kauniečių ypač vertinamos T. Andziulio odontologijos klinikos vadovas, gydytojas odontologas T. Andziulis su dantų praradimo pasekmėmis susiduria kasdien. Pašnekovas pastebi, kad odontologijos pasaulio mitai – vis dar gajūs. „Iki šiol sutinku pacientų, kurie vadovaujasi idėja „nėra danties – nėra problemos“. Žmonės džiaugiasi, kad pašalinamas pažeistas dantis ir galvoja, kad tuo viskas ir pasibaigs“.

Deja, jie netrunka susidurti su karčia tikrove. „Ne visi nori tikėti gydytojų žodžiais. Nors įspėjame, kad prarastą dantį atkurti būtina, dalis pacientų numoja ranka. O vėliau ateina kentėdami ir odontologui tenka gelbėti žmogų iš tikros siaubo istorijos“, – atvirauja T. Andziulis.

Neatkuriant dantų, pacientui sunku artikuliuoti ir aiškiai ištarti žodžius. Šveplavimas tampa kasdieniu palydovu. Jam iš paskos žengia kompleksai, susikaustymas, bendravimo baimė. „Pacientai praranda kramtymo funkciją, negali tinkamai sukramtyti maisto. Rimtai sustreikavus virškinimui, galima atsidurti net ligoninės priimamajame. Jeigu pacientas laiku neieško sprendimo, ima tirpti žandikaulio kaulas – šio proceso nesustabdys jokie protezai. Nykstant kaului, prasideda veido deformacija. Jos rezultatai kartais – tragiški. Žmogus per metus pasensta dešimtmečiu... Ir visa tai – dėl laiku neatkurtų dantų“, – pastebi gydytojas.

Išsigelbėjimo kelias – tik vienas

Jeigu praradote bent vieną dantį ir norite apsisaugoti nuo visų šių padarinių, vienintelis efektyvus dantų atkūrimo metodas – implantacija. „Į žandikaulio kaulą įsriegiamas implantas yra natūralios danties šaknies pakaitalas, kuris leidžia pilnai atkurti kramtymo funkciją ir estetiką. Savo praktikoje esu sėkmingai pritaikęs įvairius implantacijos metodus – visi jie pasiteisina“, – džiaugiasi gydytojas.

Kitaip nei mano daugelis, dantų implantacija yra paprasta procedūra, gijimo laikotarpis po jos nesudėtingas, o pacientas jau kitą dieną gali grįžti į įprastą kasdienybę. „Šiais laikais viskas vyksta greitai ir be skausmo. Galime vieną ar visus dantis atkurti vos per 24 valandas. Anksčiau tai atrodė kaip idėja iš fantastikos srities, o dabar tai – mūsų kasdienybė“, – šiuolaikinės odontologijos pajėgumais džiaugiasi T. Andziulis. Jis įsitikinęs: net ir daugumą dantų praradę pacientai implantų dėka vėl galės šypsotis.

Dantų atkūrimas ant dviejų implantų

„Jeigu svarstote apie visų dantų atkūrimą, labai populiari „visi ant keturių“ strategija. Nenuimami dantų protezai tvirtinami ant 4 implantų. Taip sugrąžinama natūralaus danties išvaizda ir funkcija. Tačiau yra ir daugiau kelių. Jeigu pacientas svajoja apie šimtaprocentinę kramtymo funkciją ir ypatingą komfortą, dantys gali būti atkuriami ant 6-8 implantų“, – pasakoja odontologas.

Randa išeitį net taupantiems

Ne paslaptis – dažną atbaido dantų implantų kaina. „Implantai gaminami tik iš aukščiausios kokybės antialerginių medžiagų ir turi viso gyvenimo garantiją. Suprantama, kad kaina aukštesnė už išimamus protezus. Labai dažnai žmonės pas gydytoją ateina su išankstinėmis nuostatomis. Jie sako: „tik nesiūlykite implantų, man tai per brangu“. Tačiau kartu pradėjus ieškoti išeities, tos nuostatos keičiasi implantų naudai. Daugelis klinikų siūlo lankstų atsiskaitymą – galimas atidėtas mokėjimas, arba atsiskaitymas išsimokėtinai“, – tikina pašnekovas. 

T. Andziulis priduria, kad yra dar viena, ypač ekonomiška išeitis: dantų atkūrimas ant dviejų implantų su išimamu protezu. „Didžioji protezų problema yra nepatogūs ir kramtymo funkciją atkuria tik maždaug 30 proc. Tuo tarpu šis metodas kramtymo funkciją atkuria net 60-70 proc. Tai ženkliai pagerins gyvenimo kokybę“, – teigia gydytojas.

Implantacijos procedūra labai paprasta: „apatiniame žandikaulyje nuskausminus įsriegiami du implantai. Jie prigyja per kelis mėnesius ar net greičiau. Galiausiai tvirtinama plokštelė su lokatoriais. Lokatorių sistema užtikrina tvirtą fiksaciją be jokių klijų, o pacientai gali drąsiai mėgautis maistu. Tokia plokštelė itin patikimai laikosi tiek valgio, tiek poilsio metu. Be to, šis metodas, kitaip nei paprasti protezai, efektyviai saugo nuo kaulo tirpimo“, – ekonomiškos implantacijos privalumus vardina T. Andziulis.

Dantų implantacijos galimybės šiais laikais – beribės, o pacientai gali džiaugtis komfortu ir gyvenimu aukštai iškelta galva. Vienintelis klausimas, kurį verta užduoti sau – ar esate pasiryžę pokyčiams?NAUJAUSI KOMENTARAI

Pokštas

Pokštas portretas
Pinigų siurbimo aparatai o ne konsultantai... Zdz primeskit dantis 1000euru ir tai jei nereiks dėt kaulo papildomai viskas gražiai ir sklandžiai pasiseks...tai pvz man 35+ jai reiktų 6 implantų bet taupaus butui, nuėjau į banką sako tai reik turėt 8000 tada gausi paskola, hmm galvoju dar pasitaupysiu gal DB dantis susidesiu nueinu į konsultaciją ir tau rėžia tiesiai šviesiai 6x1000 lygų 6000 jei viskas sugys ir kaulo nereiks jei reiks kaulo papildomai tai dar iki 8000 gali būt. ....zdz ... dar vis taupaus butui susimplantuosiu kai pensijoje būsiu su tokiomis kainomis

Marija

Marija portretas
Melas, kad visam gyvenimui. Tiek nelaikys jokie implantai, tiksliau kaulas. Jeigu netekai dantų dėl nutirpusio žandikaulio, parodontozės, tai jokių implantų įsriegti neįmanoma - trūksta kaulo storio. Taigi nesekite pasakų, kad viskas piniguose. Turiu pinigų, bet nieko padaryyi neįmanoma.

As

As portretas
Parduok buta,nusipirk dantis,bet kur gyvensi,turedamas dantis ? Va tame ir problema dantys ar butas ?
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių