Pavyzdžiui, teiraujamasi, ar jas gaus ir studentai, kiti žmonės, savo gyvenamąją vietą deklaravę ne sostinėje? Ką daryti žmonėms, kuriems gyvena Vilniuje, bet dėl vienokių ar kitokių priežasčių nemokamų kalio jodido tablečių negaus? Jas gali įsigyti savarankiškai?
Sveikatos ministerijos Komunikacijos skyriaus patarėjas Julijanas Gališanskis portalui kauno.diena.lt nurodė, kad ministerija perduoda tabletes savivaldybėms, o jos organizuoja tablečių paskirstymą gyventojams.
Vilniaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus Ryšių su žiniasklaida specialistas
Gabrielius Grubinskas nurodė, kad šiuo metu rengiamas potencialus algoritmas, kaip kalio jodido tabletės galėtų būti dalinamos Vilniaus miesto savivaldybės gyventojams.
„Siekiame, kad atsiėmimo procesas gyventojams būtų kuo paprastesnis. Kai bus nuspręsta dėl konkretaus dalinimo algoritmo, informaciją apie tai paskelbsime visuomenei. Tikimasi, kad kalio jodido tablečių dalinimas prasidės artimiausiais mėnesiais“, – nurodė atstovas.
Siekiame, kad atsiėmimo procesas gyventojams būtų kuo paprastesnis.
Kalio jodidas gali apsaugoti skydliaukę nuo radioaktyvaus jodo po atominio reaktoriaus avarijos ar panašių nelaimių.
Šias tabletes derėtų vartoti likus šešioms valandoms iki tiesioginio kontakto su radioaktyviu jodu. Nespėjus, galima vartoti jodą iki aštuonių valandų po kontakto. Taip galima sumažinti radioaktyvaus jodo daromą žalą skydliaukei net ir radiacijai patekus į aplinką.
Kalio jodido dozės nepriklauso nuo lėtinių ligų, tik nuo amžiaus, tad visais atvejais reikia vienodos dozės. Šis vaistas vartojamas, kai gaunamas pranešimas iš radiacinės saugos centro, kad įvyko atominė avarija.
(be temos)
(be temos)
(be temos)