Žmona kaltina vyrą, kad šis kiekvieną naktį siaubingai knarkia ir neleidžia jai išsimiegoti. Į jos kaltinimą vyras atsako: „Tu mane šmeiži! Aš dvi naktis akių nesumerkiau, negirdėjau nė vieno garso“. Ar iš tiesų, knarkimas trukdo miegoti tik tiems, kurie jį girdi? Pateikiame keletą populiarių mitų apie knarkimą.
Pirmas mitas: Liaudies medicina siūlo įvairiausių receptų, kurie padeda atsikratyti įkyraus nakties palydovo. Vienas tokių – prieš miegą išgerti stiklinę šviežiai išspaustų kopūstų sulčių pagardintą šaukštu medaus.
Netiesa: Nei daržovių sultys, nei medus nepadės atsikratyti knarkimo.
Antras mitas: Jei žmogus knarkia, vadinasi, jam skubiai reikia numesti svorio.
Tiesa iš dalies: Knarkimo priežastimi gali būti antsvoris. Tačiau, jei knarkia lieknas žmogus, būtina konsultuotis su gydytoju.
Trečias mitas: Miegas be pagalvės padeda atsikratyti knarkimo.
Tiesa iš dalies: Toks miegojimo būdas gali padėti tik individualiais atvejais. Vis tik, jei po keleto naktų situacija nepasikeitė, galima vėl traukti pagalvę bei planuoti vizitą į polikliniką.
Ketvirtas mitas: Vaistinėje įsigyti šaltalankių aliejaus ir prieš miegą į nosį įsilašinti po 2 lašelius. Rezultato jau galima tikėtis po dviejų savaičių.
Netiesa: Lašinant šaltalankių aliejų, galima pažeisti nosies gleivinę ir taip turėti papildomų problemų su sveikata. Šaltalankių aliejus ir knarkimas tarpusavyje neturi nieko bendra.
Penktas mitas: Egzistuoja vienintelis „stebuklingas“ gydymo būdas.
Netiesa: Deja, panacėjos nuo knarkimo nėra. Kiekvienam reikalinga individuali apžiūra bei gydymas. Vienam galbūt tereikia apsilankyti pas sąkandžio specialistą (odontologą, žandikaulio chirurgą ir pan.), kitam – gali būti reikalinga nosies pertvaros operacija, trečiam – sumažinti tonziles bei pan.
Šeštas mitas: Knarkimas – ne liga.
Iš dalies tiesa: Jei atlikus tyrimus neužfiksuota, kad miego metu sustoja kvėpavimas, tuomet - tai tiesa. Toks knarkimas iš tiesų ne liga. Šis knarkimas dažniausiai netrukdo pačiam knarkiančiajam, tik aplinkiniams.
Kuomet be paties knarkimo aptinkama ir apnėja (sustoja kvėpavimas), tuomet tai jau liga, kuri gali turėti rimtų pasekmių širdies ir kraujagyslių sistemai, didėja rizika patirti aritmiją, infarktą, insultą.
Septintas mitas: Knarkimas – negydomas.
Netiesa: Vieniems reikalingas chirurginis įsikišimas, kitiems – pakanka numesti svorio, tretiems gali padėti nosies lašai nuo knarkimo.
Naujausi komentarai