Nuo šiol poliklinikos, ligoninės ir privatūs medicinos centrai pradeda skelbti keturių mėnesių medikų darbo grafikus.
„Pacientas, atėjęs į išankstinę paciento registracijos sistemą, jau turės pamatyti laikus ne tik gegužės mėnesiui, bet ir birželui, liepai, rugpjūčiui“, – tvirtino sveikatos apsaugos viceministrė Jelena Čelutkienė.
Anot viceministrės, medikų grafikus skelbdavo tik apie 40 proc. pirminės priežiūros įstaigų, o dalis informacija išvis nesidalijo.
„Atidarius vizito laikus, daugiausiai pamatysime privačių įstaigų talonus, kur siūloma mokėti pacientui“, – aiškino J. Čelutkienė.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Medikai ilgesnius grafikus pacientams atvėrė, bet jau kyla sunkumų. Gydytojai dirba keliose įstaigose, tad suderinti dienotvarkę keturis mėnesius į priekį yra sunku.
„Susiduriame su problema – valstybinėse įstaigose darbuotojai savo grafikus gauna tik paskutinę mėnesio dieną ir tada visa piramidė, kurią tu gali susidėlioti, griūna“, – kalbėjo „InMedica“ vykdomoji direktorė daugiaprofilinėms klinikoms Laura Penikienė.
Sako, sistema veiktų, jei visos įstaigos laikytųsi tų pačių terminų. Tad artimiausiu metu, tikėtina, kad gali atsirasti ir fiktyvių grafikų, o pacientui užsiregistravus – vizito laikas vėliau bus keičiamas.
„Su laiku tai duos rezultatą, bet ne nuo pirmos dienos“, – aiškino L. Penikienė.
E.sveikatoje pacientas turi matyti ne mažiau kaip 80 proc. laisvų laikų. Daugiau pasirinkimų esą atvers kelią pas gydytoją patekti greičiau.
Tačiau medikai tuo abejoja.
„Jeigu norime daugiau laiko skirti pacientui, daugiau laiko skirti gydytojui, tačiau užkrauname dar papildomą administracinę naštą, kuri niekaip nesusijusi su klinikiniu procesu, tai tą laiko resursą kaip tik mažiname“, – sakė Lietuvos Medikų Sąjūdžio vadovė Auristida Gerliakienė.
„Turiu pasakyti – liūdna naujiena. Tuo nuotoliniu būdu registruojasi per e.sveikatą geriausiu atveju iki 20 proc. Vyresnio amžiaus žmonės skambina į vietą“, – teigė Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas Liutauras Labanauskas.
Ironizuoju, bet sekmadienį, jeigu suskausta pilvuką ir užsiregistravau, o pirmadienį jau viskas gerai – tebūnie ta registracija – užmiršau.
Pacientai, nors ir gauna priminimą apie vizitą, dažnai neateina. Atvėrus ilgesnius grafikus, tokių gali būti dar daugiau.
„Internetinė registracija yra daugiau emocinė. Ironizuoju, bet sekmadienį, jeigu suskausta pilvuką ir užsiregistravau, o pirmadienį jau viskas gerai – tebūnie ta registracija – užmiršau“, – kalbėjo „InMedica“ vykdomoji direktorė L. Penikienė.
Problemą išspręstų administracinis mokestis, kurio į vizitą neatvykęs pacientas neatgautų arba dar griežčiau.
„Jei vis dėlto neatvyko ir nepranešė – kad sumokėtų baudą“, – sakė Medikų Sąjūdžio vadovė.
„Vienareikšmiškai manau, kad net nuskaičiuotas euras šiek tiek drausmintų pacientą dėl neatvykimo“, – nurodė L. Penikienė.
Bet bausti ministerija nesiruošia.
„Visada atsiranda tokių situacijų, kada dėl kažkokių priežasčių atvykti negali. Imti mokestį neplanuojame“, – tvirtino viceministrė.
Tačiau bausti planuoja gydymo įstaigas – jei ilgesnių grafikų neskelbs, nuo kitų metų stabdys licencijas.
(be temos)
(be temos)
(be temos)