Kūdikių mankšta – labai svarbus aspektas, lemiantis vaiko vystymąsi, tad, anot specialistų, kineziterapija derėtų užsiimti jau nuo pirmųjų dienų.
Kineziterapeutė Jurgita Skiotytė pažymi, kad naujagimių raumenys būna įsitempę, jų tonusą reikia normalizuoti, turi atsirasti judesiai rankose, kojose. Ji pataria tėvams konsultuotis su specialistu, kuris rekomenduotų, kada ir kokią mankštą reikėtų taikyti.
Pasak J. Skiotytės, ankstyva reabilitacija nulems taisyklingą vaiko vystymąsi.
„Tada vaikas gražiai auga, neturi jokių pėdučių, klubo problemų, displazijų, asimetrijos“, – sako kineziterapeutė.
Anot jos, labai dažna problema šeimose, ypač mūsų visuomenėje, kai tėvai neturi pakankamai žinių.
„Atsiranda tam tikros problemos, tarkime, yra tėvelių, kurie pas kaimynus pamato, kad vaikas pradeda sėdėti keturių mėnesių, bet nežino, ar gali, bet jau skatina savo vaiką taip pat sėdėti. Nors šiuo atveju tai būtų draudžiama, nes sėdėjimas prasideda tik nuo šešių mėnesių“, – pastebi specialistė.
Pasak kineziterapeutės, nėra amžiaus ribos, nuo kurios galima kūdikį mankštinti.
„Gali būti mankštinamas netgi tik gimęs kūdikis“, – sako J. Skiotytė.
Plačiau apie tai – įraše.
Naujausi komentarai