Kodėl vienų žmonių oda spindi, o kitų atrodo tarsi visą vasarą vandens nemačiusi žemė?
Į tokį klausimą atsakyti neištyrus vidinio odos sluoksnio neįmanoma. Tačiau tai jau galima padaryti pasitelkus moderniausią odos tyrimo įrangą.
Nustato biologinį amžių
Pirmą kartą Baltijos šalyse bendrovė „Medicinos strategija“ pristatė naują odos diagnostikos įrangą „Beau Visage“.
Veido odos tyrimas šia įranga yra greitas ir neskausmingas. Vienu iš įrangos prietaisų žmogus nufotografuojamas trimis skirtingais profiliais. Tuomet įranga diagnozuoja odos būklę 2 mm gylyje ir pateikia išsamius rezultatus.
Ištiriama odos struktūra ir kompiuterinė programa monitoriaus ekrane pateikia tikslius veido odos sandaros atvaizdus. Tarsi žemėlapyje atsiskleidžia po oda išsidėsčiusių kraujagyslių tinkleliai, melanino keliai ir deginimosi saulėje paliktos žymės. Tokius duomenis kitaip galima gauti tik atlikus biopsiją – laboratorijoje ištyrus odos mėginį.
Įvertinęs odos tipą, jos biologinį amžių, saulės spindulių pažeidimo laipsnį, kolageno išretėjimo laipsnį, melanino kiekį, kraujotaką ir raukšlių išsidėstymą bei jų gylį specialistas gali numatyti ir odos pokyčių ateityje seką: ar greitai ji praras jaunatvišką žavesį, kur įsirėš raukšlės, kuri odos vieta greičiausia prararas stangrumą. Pagal tyrimo rezultatus galima skirti tinkamiausią gydymą ar rekomenduoti odos priežiūros priemones.
Siųsti pas onkologą ar ne?
Odos būklę tiriantys specialistai primena, kad odos grožiu besirūpinantys žmonės nepamirštų išsitirti ir apgamų. Pas gydytoją reikėtų skubėti nedelsiant, jei apgamai ėmė keistis – pakito jų spalva ir forma, jie ėmė niežtėti, kraujuoti.
Išsklaidyti abejones dėl odos vėžio nuo šiol bus galima greičiau. Odos dariniams tirti sukurtas ir naujas prietaisas.
„Pastebėjęs pakitusį apgamą gydytojas neretai susiduria su dilema: siųsti pacientą pas specialistą ar ne. Dažnai gydytojai skundžiasi negalintys kiekvienu atveju pacientų nukreipti pas onkologą. Tačiau nauju prietaisu „MoleMate“ šeimos gydytojas arba dermatologas gali pats greitai ištirti ir įvertinti visus apgamus“, – aiškino bendrovės „Medicinos strategija“ direktorė Miglė Narkuvienė.
Įvertina apgamo būklę
Tiriant aparatu „MoleMate“ naudojama šviesa panaši į fotoaparato blykstę. Tyrimas visiškai neskausmingas, neinvazinis ir nekenksmingas. Prietaisu nuskenavus odos darinį kompiuterinė programa jį išanalizuoja ir pateikia penkias apgamo skenogramas: dermatoskopinį vaizdą, kraujotaką, melaniną ir kolageną. Tai leidžia tiksliai atskleisti apgamo būklę ir nustatyti, ar šis nėra suvėžėjęs. Procedūra užtrunka ne daugiau kaip 20 sekundžių.
Konsultacijos trukmė priklauso nuo to, kiek apgamų reikia ištirti. Tyrimo rezultatai yra išsaugomi ir archyvuojami kompiuteryje, todėl juos galima panaudoti ateityje, fiksuojant apgamų pokyčius ar kontroliuojant gydymo eigą bei efektyvumą. Skelbiama, kad šio tyrimo tikslumas – 94 proc.
Naujausi komentarai