Gydytojai pataria, kaip elgtis per karščius viešajame transporte

Į Lietuvą vėl grįžta karščiai. Kadangi dar ne visuose miestų autobusuose bei troleibusuose yra kondicionieriai, keleiviams derėtų žinoti, kaip per karščius elgtis viešajame transporte.

Daugiau skysčių

Gydytojai didmiesčių gyventojams pataria per karščius rinktis drabužius iš natūralių medžiagų bei nešioti laisvus batus. Jei važiuojate autobusais bei troleibusais per rytinį bei vakarinį piką, kas penkiolika minučių gerkite vandenį, atvėsinkite organizmą patrindami drėgna servetėle ausis, rankas ir delnus.

Jei viešajame transporte praleidžiate daugiau laiko, pasiimkite su savimi negazuoto vandens ir išgerkite maždaug po 150-180 mililitrų kas penkiolika minučių net ir tuo atveju, jei gerti nesinori. Mineralinio vandens daug išgerti gydytojai nepataria – per karščius geriau tinka žalioji arbata arba nesaldžios skiestos sultys. Taip pat tinka natūrali gira, kuri ne tik numalšina troškulį, bet ir turi maistingųjų medžiagų.

Pagalba apalpus

Šilumos smūgio požymiai – staigus išbalimas, dideli prakaito lašai ant veido, dažnas ir paviršutiniškas kvėpavimas, bereikšmis žvilgsnis. Tačiau pagrindinis požymis – sąmonės netekimas arba apalpimas.

Jei žmogų autobuse ar troleibuse ištiko šilumos smūgis, reikia išnešti jį iš transporto priemonės į gryną orą, arba į patalpą, kur veikia kondicionierius.

Reikia atsegti drabužių sagas, kad žmogui būtų lengviau kvėpuoti ir atviras kūno vietas patrinti sudrėkinta servetėle. Jei žmogus netekęs sąmonės, jo nereikia per prievartą girdyti vandeniu, tačiau jei žmogus sąmoningas, jam reikia duoti nedaug vandens.

Taip pat karščio smūgio ištiktam žmogui derėtų duoti pauostyti amoniako. Jei žmogus neatgauna sąmonės daugiau nei minutę, būtina kviesti greitąją pagalbą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių