Gintaras – ne tik papuošalams Pereiti į pagrindinį turinį

Gintaras – ne tik papuošalams

2009-09-12 23:59

Miegoti ant gintarinio čiužinio ne tik  nekieta, bet ir sveika. Mokslininkai nustatė, kad tokie čiužiniai, kaip ir gintaras, gydo ne vieną ligą.

Ne tik papuošalai

Apie tai, kad iš gintaro pagaminti papuošalai turi gydomųjų savybių, lietuviai žinojo jau senų senovėje. Teigiama, kad gintariniai karoliai padeda padidėjus skydliaukei, mažina astmos priepuolius. Vyrai gintaro rūgštį vartojo nuo pagirių, vyriškai potencijai gerinti.

"Gintaro rūgštis yra laki, todėl gydomosios veiklios medžiagos pradeda skirtis nuo 26,6 laipsnio. Kaip žinia, normali žmogaus kūno temperatūra yra 36,6 laipsnio, todėl per odą gintaro rūgštis patenka į žmogaus organizmą ir skatina jo gijimą", – veikimo procesą paaiškino gintariniais čiužiniais prekiaujančios įmonės "Vilnelė" direktorius Paulius Zabielskas.

Spinduliuoja saulės energiją

Gamintojų atstovas pasakojo, kad gintariniai čiužiniai ne tik spinduliuoja sukauptą saulės energiją, kuri veikdama žmogaus kūną gydo astmą, bronchitą, ginekologines ligas, leidžia atsipalaidavus ramiai miegoti, bet ir pašalina elektrostatinį krūvį.

"Mūsų aplinkoje šiuo metu yra labai daug sintetinių medžiagų, baldų, drabužių, todėl žmogus įsielektrina ir prisipildo neigiamos energijos, o gintaras visą tą krūvį nuima", – paaiškino P.Zabielskas.

Jis tikino, kad miegant ant gintarinio čiužinio atsiranda akupunktūrinis efektas, todėl kraujotaka aktyviau veikia ir deguonis geriau išnešiojamas po žmogaus organizmą. Pasekmė – naktį nešąla galūnės, o rytą kūnas būna pailsėjęs.

Idėją pasiūlė japonai

P.Zabielskas prisiminė, kad naują verslo idėją pasiūlė vienos Japonijos kompanijos, prekiaujančios gintaru, direktorius.

"Tai buvo bene prieš penkiolika metų. Japonai visai netyčia mums pasakė, kad naudojame gintarą ne ten, kur būtų galima turėti daugiau naudos. Tuo metu prekiavome papuošalais. Jų kompanijos direktorius įtikino, kad ši medžiaga turėtų būti naudojama medicininiais tikslais", – kalbėjo specialistas.

Jis perskaitė daugybę medicinos knygų apie gintaro poveikį žmogaus organizmui. Medicinos tyrimų išvados liudija, kad šie čiužiniai yra vertingesni nei brangūs farmacijos kompanijų gaminami preparatai.

Garantuoja gilų miegą

Gintariniai čiužiniai, anot P.Zabielsko, nėra labai brangūs. Jis įsitikinęs, kad sumokėti apie 1,5 tūkst. litų už dešimties kilogramų gintaro paklotą tikrai nėra daug.

"Kiek kainuoja sveikata? O kokia ramaus ir kokybiško miego kaina? Tikriausiai tai yra neįkainojama", – svarstė "Vilnelės" direktorius.

Jis sakė, kad bronchine astma sirgusio ir gintarinį čiužinį įsigijusio žmogaus sveikata pagerėjo per du mėnesius. Miegant ant tokio čiužinio nebereikėjo keltis naktimis įsipurkšti vaistų, ligonis ramiai išmiegodavo iki ryto.

"Nenoriu griežtai teigti, kad poveikis yra visiems vienodai greitas ir toks pats. Tai priklauso nuo žmogaus organizmo. Tačiau mūsų užsakymu Vokietijos klinikose atlikti tyrimai įrodė, kad aplink gintaro čiužinį susidaręs magnetinis laukas ir besiskirianti lakioji gintaro rūgštis teigiamai veikia žmogaus organizmą", – paaiškino P.Zabielskas.
Specialistas yra įsitikinęs, kad net sunkūs ligoniai, paguldyti ant tokių čiužinių, neturėtų arba mažiau turėtų pragulų, o sportininkai energingiau žaistų.


Loreta Baranauskienė, kineziterapeutė

Gydomieji čiužiniai – labai veiksminga priemonė sumažinti stuburo, raumenų, nugaros skausmus. Dažnai tokie čiužiniai būna kietoki ir tai yra daug geriau nei minkšti paprasti čiužiniai. Domėjausi ir  gintariniais paklotais. Tai tikrai puiki energinė priemonė, nes smulkaus gintaro gabalėliai skleidžia ir teigiamą energiją. Tokie čiužiniai skatina ramesnį miegą ir geresnę savijautą rytą.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų