Dantų protezavimas: teigia, kad PSDF lėšos ištirpdė eiles

 • Teksto dydis:

Visiškai nebeliko laukiančiųjų dantų protezavimo, kompensuojamo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), eilių. Kaip teigia Ligonių kasų atstovė, pastaraisiais metais šioms reikmėms skirta pakankamai PSDF lėšų ir sudaryta ganėtinai daug sutarčių su dantis protezuojančiomis įstaigomis, tad kompensuojamąsias paslaugas pacientai gali gauti daug greičiau. Nebelikus eilių, neliko prasmės dantis protezuoti savo lėšomis, kaip buvo anksčiau, o vėliau kreiptis į ligonių kasą kompensacijos.

„Net 16,4 karto daugiau lėšų nuo 2006-ųjų metų pernai skirta dantų protezavimo paslaugoms kompensuoti. 2006 m. šioms reikmėms iš PSDF buvo skirta 2,5 mln. eurų, o 2021-aisiais – net 40,9 mln. eurų. Taip pat pastaraisiais metais gerokai išaugo paslaugų prieinamumas pacientams, nes gerokai daugiau protezuojančių dantis įstaigų sudarė sutartis su ligonių kasomis. 2006-aisias jų buvo tik 83, o pernai jų buvo jau – 963, tai net 11,6 karto daugiau“, – teigia Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Rasa Valinskaitė-Barščevičienė.

Teisę į PSDF lėšomis kompensuojamą dantų protezavimą turi pensininkai, neįgalieji, vaikai, pacientai, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

„Svarbu paminėti, kad praėjusių metų pradžioje gerokai sutrumpėjo kelias nuo prašymo protezuoti dantis pateikimo iki paslaugos pacientui suteikimo. Turintys teisę į dantų protezavimą pacientai turi kreiptis į gydymo įstaigos, sudariusios sutartį su TLK dėl odontologinės priežiūros paslaugų teikimo, odontologą. Tai gali būti įstaiga, prie kurios pacientas yra prisirašęs, arba kita, sudariusi sutartį su ligonių kasa (šiuo atveju, kad paslauga būtų apmokėta PSDF biudžeto lėšomis, reikia turėti siuntimą). Gydytojas, nustatęs, kad pacientui dantis protezuoti reikia ir jam šios paslaugos gali būti kompensuojamos, registruoja jį informacinėje sistemoje. Kai tik pacientą odontologas užregistruoja – jis iš karto įgyja teisę protezuoti dantis. Nereikia, kaip anksčiau, laukti jokių pranešimų iš ligonių kasų“, – sakė R.Valinskaitė-Barščevičienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
jei gydytojas turi prasta technika tai jusu zabta tikrai bus bloga netiks

Anonimas

Anonimas portretas
Reikėjo viršuje 4 dantų. Todėl išlupo visus likusius kur turėjau 10 ir įstatė dirbtini žabta kurio negaliu nešiot jau puse metu. Ir vis sako priprasi priprasi. Kad būčiau žinojes..

Anonimas

Anonimas portretas
Ar galimą susitvarkyti dantis uz skiriama 400,-€ pašalpą. Du dantis sutvarkė ir dar reikejo 600,-€ primokėti pačiam pensininkui. Ir tai ne visi dantys sutvarkyti ,tik du ,kaip minejau.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių