Buvusi optometrė: akiniai regėjimo negerina

Akys – šviesą priimantis organas, todėl apsiniaukus saulės akinių nereikia. Akims trūksta saulės šviesos, ji gerina regėjimą, gydo ne tik akis, bet ir visą mūsų kūną.

– Kai kurie sako: kam vargti, kai regėjimą per kelias minutes galima atkurti šiuolaikiniiais lazeriais.

– Pas mane apsilanko žmonių, kurių regėjimas vėl prastėja, nes raumenys nedirba, bėgant metams atrofuojasi. Štai buvo atėjusi moteris, kurios regėjimas po operacijos lazeriu pagerėjo, o dabar vėl prastėja. Aš nešiojau pustrečios dioptrijos stiprumo akinius, bet sąžiningai treniruodama akis per pusmetį susigrąžinau puikų regėjimą. Akiniai – optikos bendrovių verslas. Neretai žmonėms jų nereikia, tačiau sugundo reklama, įtakos turi mada.

– Žinau, kad panašią metodiką siūlo ir garsus uzbekas Mirzakarimas Norbekovas.

– Jis kategoriškesnis, siūlo atsisakyti akinių, bet tai gali sukelti stresą. Beje, visi šios sistemos pagrindai, kuriuos naudoja jis ir kiti žinomi natūralaus regos atkūrimo specialistai, paimti iš W.H.Bateso. JAV yra natūralios regos terapijos institutas, kuriame vadovaujamasi panašia metodika.

Populiari ir Tibeto vienuolių septynių žingsnių praktika. Pratimus pagal ją reikia atlikti pažįstamoje aplinkoje – kambaryje, gamtoje. Pirmą savaitę žengiate penkis žingsnius atmerktomis, du – užmerktomis akimis, antrą savaitę – keturis atmerktomis, tris – užmerktomis, trečią – tris atmerktomis ir keturis užmerktomis, ketvirtą – du atmerktomis ir penkis užmerktomis akimis. Nuo penktos iki septintos mažinate po žingsnelį užmerktomis akimis.

Kodėl taip? Kai žmogus žengia atsimerkęs, mato aplinką, lavina dėmesingumą, pastabumą, koordinaciją. Užsimerkęs turi įsiminti kelią. Mes galvojame, kad regėjimo sistema skirta tik elementariems dalykams, bet gamta sureguliavo taip, kad žmogus išliktų vertikalioje padėtyje nenugriuvęs.

Išsivysčius astigmatizmui, matomas šiek tiek iškreiptas vaizdas. Kai sėdime perkreipę galvą, gulėdami žiūrime televizorių, mūsų smegenys, gaudamos perkreiptą vaizdą, apdoroja informaciją ir suvokia, kad taip turi atrodyti pasaulis kasdienybėje. Ir pritaiko akies raumenis prie tokio vaizdo. Po to stovėdami tie žmonės mato kreivai. Turbūt pastebėjote, kad kartais žmonės pakraipo galvą, norėdami tarsi sureguliuoti žvilgsnį. Visa tai padeda treniruotis mūsų smegenims.

– Kodėl apie tai nekalba gydytojai oftalmologai?

– Gydytojai mokomi pagal prieš W.H.Batesą gyvenusio vokiečių fiziko Hermanno von Helmholtzo teoriją. Deja, ji su regėjimu neturi nieko bendro, nes fizikas tyrė lęšius, kaip šviesa lūžta per juos. Pagal H.Helmholtzo metodiką sukurti akiniai su įgaubtais ir išgaubtais lęšiais.

Yra pažangių oftalmologų, kurie žmonėms pataria atlikti akių pratimus. Dažniau juos pataria vaikams ir retai – suaugusiesiems.

Turėjau pacientų, kurių regėjimas per du mėnesius pagerėjo dviem dioptrijomis. Svarbu, kada prasidėjo problemos, ar ilgai nešiojate akinius, koks jūsų darbas. Vis dėlto laikantis trijų etapų, atliekant pratimus sąžiningai, regėjimas gerėja.

– Kam ši metodika nepadeda?

– Jei seniai sergama glaukoma, katarakta, numiręs regos nervas, vargu ar rega pagerės, nors stebuklų ir būna. Tai priklauso ir nuo paties žmogaus, jo sąmoningumo ir laiko, skirto regai atkurti. Svarbiausia yra norėti, suvokti ir išsikelti sau tikslą: aiškiai matyti. Regėjimas – tai ne tik akys, bet ir aiški sąmonė bei aiškus mąstymas.


Tikrintis būtina

"Lietuvoje neretai pavėluojama su ankstyvąja akių ligų diagnostika," – teigia Respublikinės Kauno ligoninės akių ligų gydytojas profesorius Alvydas Paunksnis.

Todėl, anot mediko, kauniečiai turėtų nepraleisti galimybės šį penktadienį, spalio 23 d., nemokamai pasitikrinti akis per organizuojamą akių patikrą.

Respublikinės Kauno ligoninės (Hipodromo g. 13, Aukštieji Šančiai) Konsultacijų poliklinikoje, 127 kabinete, nuo 10 iki 14 val. visiems pageidaujantiesiems pasitikrinti akis bus matuojamas akispūdis, daromos skaitmeninės akių dugno nuotraukos. Nustačius būtinybę pacientams bus atliekami ultragarsiniai akių tyrimai.

Gydytojas A.Paunksnis pabrėžė, kad patikros metu neplečiant vyzdžio bus apžiūrimas akių dugnas, todėl į šią akių patikrą drąsiai gali atvykti vairuojantys ar kompiuteriu dirbantys asmenys. Pasinaudoti šia galimybe, gydytojo teigimu, turėtų sergantieji cukriniu debetu, glaukoma, katarakta, vyresnio amžiaus žmonės, daug laiko prie kompiuterio praleidžiantys asmenys.

Akis tikrins akių ligų gydytojai Alvydas Paunksnis, Gintautas Šiaučiūnas, Remigijus Gricius, Vaida Makarevičienė, Viktorija Slavinskytė. Šeimos gydytojo siuntimas nėra būtinas.

Dažniausios akių ligos – trumparegystė ir toliaregystė. Trumparegystė (miopija) – tai akių refrakcijos (gebėjimo laužti šviesos spindulius) yda, kai žmogus blogai mato tolimus daiktus. Daugiausia trumparegių yra gerai ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse ir ypač tarp jaunų asmenų, turinčių aukštąjį išsilavinimą. Japonų trumparegių yra 38 proc., o tarp studentų – 68 proc. Lietuvoje per paskutinius 20 metų trumparegių tarp vaikų padaugėjo nuo 13,5 iki 26,7 proc.

Toliaregystė – tai akių refrakcijos (gebėjimo laužti šviesos spindulius) yda, kai matomų objektų vaizdas susidaro už tinklainės, todėl žmogus geriau mato toli esančius daiktus, ir blogai – esančius arti.


Šiame straipsnyje: akysregėjimasakiniai

NAUJAUSI KOMENTARAI

viliui

viliui portretas
Lįskit į savo olą.

mika

mika portretas
Aciu uz patarimus. Dziugu, kad yra mediku, kurie mastyti pradeda.

Vilius

Vilius portretas
Ir kurgi ji šaunuolė, jei tiek metų žmonėms gadino akis, išrašydama stipresnius akinius, nuo kurių ir man akis skaudėdavo po optikos tinklų konsultančių optometrisčių konsultacijų! Ir tik pažįstama specialistė patikrinusi akis pakoregavo akinius į silpniausius. Dėl abejotinų "specialisčių" metodikos kreipkitės su skundais į svetainę "vartotojųskundai.lt".
VISI KOMENTARAI 30

Galerijos

Daugiau straipsnių