Mokslininkai: neapykanta darbui kenkia kaip ir nedarbas Pereiti į pagrindinį turinį

Mokslininkai: neapykanta darbui kenkia kaip ir nedarbas

Mokslininkai: neapykanta darbui kenkia kaip ir nedarbas
Mokslininkai: neapykanta darbui kenkia kaip ir nedarbas / Shutterstock nuotr.

Anot Australijos mokslininkų, nekenčiančių savo darbo žmonių žmonių psichika yra tokia pat pažeidžiama kaip ir bendarbių. Jei nemėgstate turimo darbo, jums ne tik gresia patirti širdies infarktą, tačiau ir susirgti depresija, skelbia dailymail.co.uk.

Tyrimą atlikę mokslininkai apklausė ir ištyrė psichinę sveikatą žmonių, besiskundžiančių savo darbo sąlygomis. Nors daugelis jų ir nedirba prastai apšviestose patalpose ar fabrikuose, jie skundžiasi nuobodžiu darbu be galimybės tobulėti, piktu viršininku ir neapmokamais viršvalandžiais. Žmonės, dirbantys prastomis darbo sąlygomis kenčia tiek pat, kiek ir bendarbiai.

Mokslininkai iš Australijos nacionalinio universiteto palygino  bedarbių ir nemėgstamą darbą dirbančių Didžiosios Britanijos gyventojų psichikos sveikatą. Tyrimo autorius, prof. Peteris Butterwothas sakė, kad žmonės nepatenkinti savo darbu turėjo tiek pat daug psichologinių problemų, kaip ir tie, kurie neturėjo jokio darbo.

„Šioje analizėje aiškiai matyti, jog bendarbiai ir darbo nekenčiantys žmonės turi daug tokių pat psichikos sveikatos sutrikimų. Jie patiria stresą, jaučia įtampą, neretai suserga ir depresija. Šios abi tyrimo dalyvių grupės labai skyrėsi nuo savo darbu patenkintų žmonių grupės“, - kalbėjo mokslininkas.

Ankstesni tyrimai parodė, kad žmonių, kurie dirba mėgstamą darbą, kraujo spaudimas yra padidėjęs ir ne tik darbo metu. Prieš kelerius metus šį reiškinį tyrė ir Londono koledžo mokslininkai, kurie nemėgstamą darbą susiejo su širdies ligų rizika.

Atlikdami šį tyrimą tyrėjai stebėjo savanorių darbo krūvį ir sveikatos istoriją. Daugiau laiko savo pomėgiams skiriančių ir atostogų pasiimti nepamirštančių darbuotojų rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis buvo mažesnė 20 proc.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų