Ar normalu nejausti poreikio bendrauti? (specialisto komentaras) Pereiti į pagrindinį turinį

Ar normalu nejausti poreikio bendrauti? (specialisto komentaras)

2013-04-24 11:31
Ar normalu nejausti poreikio bendrauti? (specialisto komentaras)
Ar normalu nejausti poreikio bendrauti? (specialisto komentaras) / Shutterstock nuotr.

Skaitytojas klausia: Laba diena, noriu kreiptis į jogos specialistę, paklausti dėl savo vaiko. Mano vaikas eina į 8-ą klasę ir kaip suprantu turi bendravimo problemų su savo vienmečiais, vaikais mokykloje. Bandėme kreiptis į psichologą, tačiau nesėkmingai (vaikui tai buvo nepriimtina). Ar galima rasti išeitį jogoje?

Jei ne, gal žinote kokių kitų natūralių priemonių (ne terapinių). Jei taip, tai kaip?

Atsako jogos instruktorė Reda Lukauskienė:

Paprastai visi paaugliai turi vienokių ar kitokių problemų. Bet ir paauglys paaugliui nelygu. Yra vaikų, kurie net neturi poreikio bendrauti. Ir tai tokia pat jų teisė kaip ir kitų bendrauti. Svarbiausia jo neversti bendrauti ir ypač tokiu būdu kuris jam nepriimtinas. Juk visų mūsų aplinkoje yra žmonių, tarškančių be paliovos. (Ir tai taip pat gali būti jų patiriamo streso išraiška.) Ir yra tokių, kurie mėgsta stebėti tai ir tuos, kas yra aplinkui. Jūs pati geriau žinote kuriam tipui priklauso jūsų vaikas.

Kitas dalykas, jei jis nori bendrauti, bet nesugeba. Tada vėl gi reiktų žvelgti į priežastis. Paprastai sunku būna jei vaikas kokiu nors aspektu jaučiasi blogesiniu už kažką. Kažką, ką laiko autoritetu sau. Dėl ko jis laiko save blogesniu galite sužinoti tik su juo nuoširdžiai pasikalbėjus. Jei jis laiko jus drauge – bus paprasta. Jei ne – sužinokite kieno atžvilgiu jis nusiteikęs draugiškai ir suorganizuokite jų pokalbį.

Joga gali padėti bet kokioje situacijoje. Nes jogos praktika kiekvienam iš mūsų padeda susitikti su pačiu savim. Ji atveria mūsų užslėptus resursus ir gabumus, suteikia sveiko pasitikėjimo savim ir daug energijos, kurią galima nukreipti į bet kokią veiklą, paskirti savęs tobulinimui Joga jogai, deja, taip pat nelygu. Jei praktika pritaikyta konkrečiam žmogui, jis nebekuria problemų ir nebėga nuo jų, bet išmoksta jas spręsti.  Ar jūsų sūnus nori to mokytis – pirmiausia paklauskite jo.

Naujausi komentarai

Komentarų nėra

Daugiau naujienų