Kodėl atsiranda erekcijos sutrikimai ir kaip spręsti šią problemą?

  • Teksto dydis:

Erekcijos sutrikimai jau senokai nebėra tik vyresnio amžiaus sulaukusių problema. „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas sako, kad su erekcijos sutrikimais susiduria vis jaunesni vyrai, o viena iš šio reiškinio priežasčių – psichologinės problemos.

„Anksčiau su erekcijos sutrikimais susidurdavo sulaukę 50–60 metų vyrai, o pastaraisiais metais padaugėjo su šia problema kovojančių vyrų, sulaukusių 40-ies ar dar jaunesnių. Erekcijos sutrikimus jauname amžiuje lytinio aktyvumo metu gali lemti psichologinės problemos, emocinė įtampa, nerimas, nuovargis ir prarastas pasitikėjimas savimi“, – sako R. Blynas.

Vaistininko teigimu, psichologija ir erekcijos sutrikimai sukuria užburtą ratą, jeigu vyras kiekvieną dieną jaučia stresą, įtampą, dažnai kyla problemų ir lytiniuose santykiuose, o šioms problemoms kartojantis asmeniniame gyvenime atsiranda vis daugiau streso.

Erekcijos sutrikimai siejami su širdies ligomis

Vaistininkui pritaria ir Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Urologijos centro gydytojas urologas Vitalijus Varyginas, teigdamas, kad erekcijos sutrikimus lemia ir psichologiniai, ir fiziniai veiksniai.

„Neretai disfunkciją lemia testosterono kiekio kraujyje sumažėjimas, kraujotakos sistemos, medžiagų apykaitos sutrikimai, patirtos traumos, nervų sistemos ligos, uždegimai (pavyzdžiui, šlaplės, prostatos), alkoholio, narkotikų vartojimas, rūkymas ir fizinio aktyvumo stoka. Didžioji dauguma vyrų kenčia nuo kraujotakos sistemos sutrikimų, ne tik trukdančių mėgautis pilnaverčiu seksualiniu gyvenimu, bet įspėjančių apie besivystančias rimtas ligas, kurias reikia nedelsiant gydyti“, – teigia V. Varyginas.

Gydytojo teigimu, šiek tiek vyresnių nei vidutinio amžiaus vyrų disfunkcija yra siejama su kraujotakos ir širdies veiklos sutrikimais bei išaugusia rizika po keleto metų patirti rimtų kardiologinių problemų. Bėgant metams žemo molekulinio tankio cholesterolis (kenksminga medžiaga) kemša kraujagysles, ypač greitai užkemša smulkiąsias. Dėl to sutrinka kraujotaka, o netrukus atsiranda problemos lytinių organų, prostatos, širdies vainikinių kraujagyslių srityje.

Sutrikusi erekcija – galima COVID-19 pasekmė

V. Varyginas pastebi, kai daliai vyrų pasireiškusią disfunkcija galima susieti su COVID-19: „Tyrimais įrodyta, kad COVID-19 neigiamai veikia ne tik kvėpavimo takus, širdies ir kraujagyslių sistemą, bet ir vyrų lytinę funkciją, todėl daliai persirgusių pasireiškia erekcijos sutrikimai dėl testosterono kiekio kraujyje sumažėjimo sustojus jo gamybai. Organizmui nustojus gaminti testosteroną, didinantį atsparumą infekcijoms, išauga ir tikimybė susirgti užkrečiamomis ligomis bei mirties rizika.“

Urologas priduria, kad sergančių vyrų spermoje COVID-19 gali būti aptiktas tiek ūminiu ligos periodu (apie 15 proc. tirtųjų), tiek sveikimo stadijoje (8 proc.). Tai nereiškia, kad liga gali būti perduota lytiškai, tačiau viruso poveikis spermai ir reprodukcinei funkcijai dar nebuvo ištirtas.

Svarbiausia – neignoruoti problemos

„Camelia“ vaistininkas sako, kad didžiausia klaida, kurią gali padaryti vyrai, susiduriantys su erekcijos problemomis – ją ignoruoti: „Jeigu savo patiriamas problemas ignoruosite, jos neišnyks, priešingai: laikui bėgant tik ūmės. Erekcijos sutrikimai – dažnai pasitaikanti problema, todėl apie tai kalbėti neturėtų būti gėdinga, ypač, kai žinodamas tikslius nusiskundimus gydytojas ar vaistininkas gali pasiūlyti priemonių, padedančių jų atsikratyti.“

Gydytojas gali išrašyti receptinių medikamentų, gydančių erekcijos sutrikimus ir leidžiančių išvengti galimų komplikacijų, tokių kaip lėtino uždegimo procesas lyties takuose, o vaistininkai gali pasiūlyti maisto papildus, pavyzdžiui, gulsčiosios ragužės preparatus, skirtus testosterono gamybos gerinimui. Norint pajusti šių preparatų poveikį, juos reikia vartoti kelis mėnesius.

R. Blynas sako, kad norint sumažinti tikimybę patirti erekcijos sutrikimus, reikia pasirūpinti savimi ir prevenciškai: „Daugiau judėkite, atsisakykite žalingų įpročių, sekite visus biologinius rodiklius. Reguliariai tikrinkite kraujo spaudimą, cholesterolio kiekį kraujyje, kraujotakos, inkstų, prostatų funkcionalumą – šių veiksnių visuma yra kompleksinė priemonė, užtikrinanti gerą lytinio gyvenimo kokybę.“

Pajutę pirmuosius erekcijos sutrikimų simptomus neignoruokite jų ir kreipkitės pagalbos, nes tik tokiu būdu pavyks išvengti rimtų sveikatos problemų ir susigrąžinti lytinių santykių pilnavertiškumą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Viktoras Šneideraitis iš Šilutės.

Viktoras Šneideraitis iš Šilutės. portretas
1) . Viena iš pagrindinių vyriškos erekcijos sutrikimų priežasčių yra per daug yra maisto su moteriškais hormonais. Ar daug Lietuvos NET gydytojų žino, kad visi be išimties RIEŠUTAI, tai MOTERIŠKAS produktas. Lygiai t.p. kaip ir beveik visi grūdai ir sėklos. > > Man pasakys,bet juk žmonijos pagrindinis maistas VISUOMET buvo javai ir sėklos ir iš dalies riešutai. Ir sutinku ir NE. Vyresnio,kaip ir aš amžiaus žmones prisiminkite, kokių riešutų gausa buvo parduotuvėse. TEISINGAI, JOKIOS. Kokia gausa įvairiausių sėklų gausa BUVO. TEISINGAI, JOKIOS. Kokia aliejų gausa buvo parduotuvėse. TEISINGAI, JOKIOS. Aliejus buvo TIK vienas saulėgrąžų (moteriškas produktas), bet NEVALYTAS ir su Fosfolipidais, mineralais ir riebaluose tirpiais vitaminais ir jis nebūdavo ilgai kepinamas, dėl susidarančio nemalonaus kvapo, jo lab pakartotinai kepinamas. Negyvenau pertekliuje, bet mano mama pakepinta išmesdavo, nes pakartotinai kepintas, paprasčiausiai dvokė.

Med.

Med. portretas
Erekcijos sutrikimų nebus, kaip galvoje nebus vien tik seksas.Dabar visur rašoma, rodoma kaip žmonės kaip šunys ar kiti laukiniai gyvūnai joja vienas vant kito.Atrodo kad be to gyvenime nėra nieko įdomiau.Atsirado naujų nepagydomų venerinių ligų, kodėl apie tai niekur nerašoma,jauni žmonės nešviečiami.Neuzilgo bus daug tokių nuo kurių moterys bėgs, nes bus seksualiai nesveiki,kaip kad Laisvės alėjoje nuotrauka buvo išspausdinta ,kaip nesenas vyrukas smaukosi viešumoje. Tai Juk liga o ne vyriškumas galingas, viskam turi būti viskas proto ribose.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių