Vėžiu susirgusi paauglė parašė knygą bendraamžiams likimo draugams Pereiti į pagrindinį turinį

Vėžiu susirgusi paauglė parašė knygą bendraamžiams likimo draugams

2009-02-04 22:06
Vėžiu susirgusi paauglė parašė knygą bendraamžiams likimo draugams
Vėžiu susirgusi paauglė parašė knygą bendraamžiams likimo draugams / Redakcijos archyvo nuotr.

Kai britė Megan Blunt susirgo kaulų vėžiu, jai buvo tik keturiolika. Ji ištvėrė sunkią operaciją, chemoterapijos kursą ir daug laiko praleido ratukuose. Ligoninėje patirtus išgyvenimus paauglė sudėjo į knygą. „Chemoterapija, pyragaičiai ir vėžys (nuo A iki Z - išgyvenimo vadovas vėžiu sergantiems vaikams)“.

„Šią knygą parašiau, nes mano amžiaus žmonėms niekas nėra rašęs apie tai, kas laukia ligoninėje ir kaip ten elgtis. Knygoje rasi geriausius mano patarimus, kaip ištverti ilgas dienas ligoninėje ir likti geros nuotaikos. Aš taip pat paaiškinsiu visus reikalingiausius medicininius terminus, tačiau nesijaudink - juos pateiksiu kaip įmanoma paprasčiau!“ - savo išgyvenimais ir patirtimi knygoje dalijasi Megan. Mergina džiaugiasi, kad ligoninėje su liga jai labiausiai padėjo kovoti mama.

Knygą „Chemoterapija, pyragaičiai ir vėžys“ į lietuvių kalbą išvertė organizacija „The tiltas trust“. Ją  galima surasti ir paskaityti vaikų onkologiniuose skyriuose bei labdaros ir paramos fondo „Rugutė“ interneto svetainėje www.rugute.lt

„Megan parašė šią knygą, kai gydėsi nuo vėžio. Galbūt anglės mergaitės papasakota patirtis nevisiškai atitiks Lietuvos sąlygas, gydymo būdus ar ligoninėse teikiamą pagalbą, bet tikimės, kad Megan išgyvenimai, patarimai ir optimizmas jus tikrai įkvėps ir padės nugalėti sunkumus“, - sako vertėjai.

Štai keletas Megan patarimų vaikams, sužinojusiems, kad serga vėžiu:

* Išlikite optimistiški. Gera nuotaika tikrai padeda kūnui kovoti su liga.

* Neužduokite sau neatsakomų klausimų. Beprasmiška save varginti klausimu, kodėl būtent jūs susirgote vėžiu. Juk to negali nustatyti net ekspertai.

* Nesiaiškinkite, ką slepia jūsų ligos pavadinimas ir neskaitykite apie ligą internete. Dažniausiai apie tai rasite tik skaudžių istorijų, kurios jus nuliūdins.

* Kasdien padarykite nors vieną dalyką, kuris jus pradžiugintų. Pavyzdžiui, pasiklausykite mėgstamos dainos ar paskambinkite geriausiam draugui.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų