Mokslininkai pastebi, jog maliarija tampa atspari efektyviausiems pasaulyje vaistams nuo šios ligos, praneša BBC. Maliarijos užkratą perneša Anopheles genties uodų patelės.
Atsparumo maliarijai lopšiu tapo Kambodža. Čia pastebėta, jog dabar prireikia daugiau laiko, norint, kad vaistai išvalytų kraują nuo maliarijos parazitų.
Iki šiol efektyviausiu laikomas vaistas išvalydavo iš kraujo visus maliarijos parazitus per dvi ar tris dienas, bet paskutiniu metu tai užtrunka keturias ar penkias dienas.
Anot mokslininkų, tai pirmasis įspėjimas, kad liga, nuo kurios pasaulyje kiekvienais metais miršta milijonas žmonių, tampa atspari vaistams ir jei nebus imtasi skubių priemonių, pasauliui gręsia kasatrofa.
Maliarija yra plačiai paplitusi tropiniuose ir subtropiniuose regionuose: Afrikos, Azijos, Lotynų Amerikos teritorijose. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis yra daugiau kaip 100 šalių, kuriose galima užsikrėsti maliarija. Kasmet užregistruojama 650 mln. klinikinių maliarijos atvejų ir nuo šios ligos Afrikoje miršta 1,5 – 3 mln. žmonių. Kiekvienais metais ja suserga daugiau kaip 10 tūkst. turistų, iš kurių apie 1 proc. miršta nuo tropinės maliarijos. Paprastai maliarija siejama su skurdu, tačiau dažnai pati tampa skurdo priežastimi ir ekonominio augimo trukdžiu.
Naujausi komentarai