„Žalgiris“ Eurolygoje patyrė pirmąją nesėkmę: nusileido Valensijos krepšininkams

Puikiai pirmajame kėlinyje tritaškius pataikęs Kauno „Žalgiris” (4-1) vėliau užstrigo ir taip baigėsi jų pergalingas startas Eurolygoje. Martino Schillerio auklėtiniai ketvirtadienį namie 82:94 (27:22, 18:15, 12:30, 27:24) nusileido „Valencia” (3-1) komandai.

Tai buvo pirma „Žalgirio” nesėkmė šio sezono Eurolygoje.

Kauniečiai per pirmąsias 10 rungtynių minučių realizavo 7 tritaškius iš 9, o įpusėjus mačui buvo realizavę 9 iš 14 ir pirmavo 45:37. Visgi antra mačo dalis buvo visai kita istorija.

Po ilgosios pertraukos „Žalgiris” prametė pirmus 10 tritaškių, „Valencia” per šią atkarpą realizavo 9 tritaškius iš 17, likus žaisti 4 minutes, svečiai pirmavo 80:64.

Lukas Lekavičius taikliu metimu nutraukė tritaškių badą, netrukus iš toli pasižymėjo Artūras Milaknis ir sumažino atsilikimą iki 70:80, tačiau Guillemas Vivesas netrukus smeigė dar vieną svečių tritaškį ir „Žalgirio” viltys pakeisti dvikovos eigą atšalo.

Pirmoje rungtynių pusėje Shillerio auklėtiniai pavyzdingai mėtė tolimus metimus ir jų realizavo net 9. Tačiau po ilgosios pertraukos „Žalgirio” toliašaudė artilerija užsikirto – įmesti vos 2 tolimi metimai.

„Žalgirio” nuo pralaimėjimo neišgelbėjo sėkmingas Augustine'o Rubito žaidimas. Aukštaūgis per 20 minučių pelnė 12 taškų (6/6 dvit), atkovojo 5 kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų.

Svečius į pergalę atvedė Bojanas Dubljevičius. Valensijos klubo simbolis per 23 minutes pelnė 16 taškų (4/4 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir perėmė 1 kamuolį bei surinko 21 naudingumo balą.

„Žalgiris”: Augustine'as Rubitas (6/6 dvit.) ir Marius Grigonis (2/4 trit.) po 12, Joffrey Lauvergne'as (4/8 dvit. 4 atk. kam.) ir Nigelas Hayesas (1/5 trit.) po 11, Lukas Lekavičius 9 (5 rez. perd.), Rokas Jokubaitis (2/2 trit.) ir Artūras Milaknis po 8, Steve'as Vasturia 6.

„Valencia”: Bojanas Dubljevičius (5 atk. kam.) ir Vanja Marinkovičius (4/8 trit.) po 16, Nikola Kaliničius 14 (2/3 trit., 3 rez perd.), Klemenas Prepeličius 13 (3/8 trit., 4 rez. perd.), Louisas Labeyrie 12 (5 atk. kam.), Derrickas Williamsas 6.

Šiame straipsnyje: EurolygaKauno ŽalgirisValencia