Be pralaimėjimų: „Žalgiris“ Belgrade įveikė „Crvena Zvezda“ komandą

Kauno „Žalgiris“ (3-0) Eurolygoje lieka nepralaimėjęs. Martino Schillerio kariauna trečiose rungtynėse svečiuose 75:69 (19:19, 20:14, 23:27, 13:9) dramatiškai palaužė Belgrado „Crvena Zvezda“ (1-2).

Kauniečiai Eurolygos sezoną pradėjo trimis išvykomis iš eilės ir visose dvikovose iškovojo pergales – be Serbijos klubo įveikė Pirėjo „Olympiakos“ bei Maskvos srities „Chimki“.

Ketvirtajame kėlinyje Augustine'as Rubitas įmetė dvitaškį, Rokas Jokubaitis pridėjo tritaškį ir iki mačo pabaigos likus 7 minutėms ir 18 sekundžių „Žalgiris“ pirmavo 7 taškais (69:62).

Tuomet abi komandos beveik 5 minutes nepelnė taškų, kol galiausiai „Crvena Zvezda“ surinko penkis taškus be atsako ir likus 2 minutėms priartėjo iki 2 taškų (67:69).

Likus minutei Langstonas Hallas turėjo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau gauta proga nepasinaudojo. Tuomet Lukas Lekavičius pataikė dvi baudas, o po nesėkmingos šeimininkų atakos dar du metimus nuo baudų metimų linijos pridėjo Marius Grigonis (73:67).

Galiausiai Nigelas Hayesas taip pat įmetė dvi baudas, o Belgrado klubo taškai paskutinėmis sekundėmis situacijos nepakeitė.

Rezultatyviausiai ir naudingiausiai „Žalgirio“ gretose rungtyniavo Lukas Lekavičius, kuris prametė tik vieną metimą ir pelnė 16 taškų (4/4 dvit., 2/3 trit., 2/2 baudų), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas bei surinko 20 naudingumo balų.

Rokas Jokubaitis per beveik 30 minučių pelnė 9 taškus (3/6 dvit., 1/4 trit.), atkovojo 6 kamuolius bei pridėjo 5 rezultatyvius perdavimus. Jis pasiekė asmeninius žaistų minučių ir atkovotų kamuolių rekordus Eurolygoje.

Kauniečiai pristabdė Jordaną Loydą, kuris per pirmuosius du mačus fiksavo 22,5 taško rezultatyvumą ir Eurolygoje buvo nepralenkiamas. Gynėjas pelnė 19 taškų, tačiau iš žaidimo pataikė tik 6 metimus iš 15 (40 proc.).

„Žalgiris“ oponentus pranoko pagal atkovotus kamuolius (34 prieš 23), rezultatyvius perdavimus (16 prieš 12) ir taiklumu iš visų pozicijų. Kauniečiai įmetė 60,6 proc. dvitaškių (varžovai – 43,6 proc.), 37,5 proc. tritaškių (varžovai – 28 proc.) ir 89,5 proc. baudų metimų (varžovai – 87,5 proc.).

„Žalgiriui“ laimėti nesutrukdė ir 15 klaidų, kai šeimininkai kamuolį prarado tik 7 sykius.

Ketvirtadienį 20 val. „Žalgiris“ žais pirmąsias Eurolygos rungtynes namie. Schillerio kariauna priims Stambulo „Anadolu Efes“ komandą.

„Crvena Zvezda“: Jordanas Loydas 19 (6/15 metimų), Dejanas Davidovacas ir Torrianas Waldenas po 11, Langstonas Hallas 9, Ognjenas Kuzminčius 8.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 16 (4/4 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), Joffrey Lauvergne'as 12, Rokas Jokubaitis 9 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Augustine'as Rubitas, Nigelas Hayesas ir Marius Grigonis (6/6 baudų) po 8.