„Žalgiris“ Eurolygoje pratęsė pergalių seriją: įveikė Panathinaikos“ komandą

Gražią pergalę Eurolygoje iškovojo Kauno „Žalgiris“ (6-15).  Jure Zdovco auklėtiniai išvykoje 96:83 (29:10, 23:24, 24:27, 20:22) įveikė Atėnų „Panathinaikos“ (6-15) krepšininkus bei iškovojo trečiąją pergalę iš eilės.

Tai yra ilgiausia „Žalgirio“ pergalių serija šį sezoną ir kauniečiai pirmą kartą nėra paskutiniai.

Su šiuo laimėjimu „Žalgiris“ pakilo iš turnyrinės lentelės dugno, nes turi geresnį taškų santykį su PAO ir dabar užima keturioliktąją vietą.

Prieš mačą Eurolygos himno metu Kauno „Žalgirio“ penketukas į aikštės vidurį išėjo su Ukrainos vėliava. Po lygos himno abiejų komandų nariai sustojo bendrai nuotraukai laikydami lapus su užrašais „Sustabdykite karą“.

Rungtynes kauniečiai pradėjo ypač užsivedę ir tai atsispindėjo rezultate: svečiai, vedami Edgaro Ulanovo, pirmajame kėlinyje surengė įspūdingą puolimo spurtą (29:10) ir įgijo 19 taškų pranašumą.

Antrajame ketvirtyje „Žalgiris“ nesustojo, o po Janio Strelnieko baudos persvara pasiekė rekordinę – 23 taškus (37:14). Visgi prabudęs PAO prieš pertrauką kiek sumažino skirtumą ir po 20 minučių grynojo žaidimo komandas skyrė 18 taškų (52:34).

Po pertraukos kauniečiai toliau dominavo (69:48), tačiau tuomet darbo ėmėsi Nemanja Nedovičius: siautėjęs serbas trečiajame kėlinyje surinko 16 taškų, o jo vedamas „Panathinaikos“ šiek tiek apkarpė deficitą, bet nežymiai. Puolime nesustoję kauniečiai į lemiamą ketvirtį nusinešė 15 taškų pranašumą (76:61).

Ketvirtojo kėlinio metu „Žalgiris“ vėl susigrąžino 20 taškų pranašumą (84:64) ir nors „Panathinaikos“ kiek sumažino skirtumą, tačiau kauniečiai užtikrintai triumfavo (96:83).

Į pergalę „Žalgirį“ vedė Ulanovas, kuris per 29 minutes surinko 22 taškus (7/9 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), 4 atkovotus bei 2 perimtus kamuolius, bloką, 6 išprovokuotas pražangas ir 29 naudingumo balus.

Ulei geriausiai talkino dar trys žaidėjai – Artūras Milaknis (16 tšk.), Tyleris Cavanaugh (15 tšk.) ir Joffrey Lauvergne'as, kuris pelnė 17 taškų, atkovojo 12 kamuolių ir surinko 22 naudingumo balus.

Prancūzas net 8 kamuolius atkovojo puolime. Tai – naujas aukštaūgio karjeros rekordas.

PAO šiame mače negalėjo padėti Lefteris Bochoridis, Stefanas Jovičius, Ioannis Papapetrou ir Nikos Chougkazas.

„Žalgiriui“ negalėjo padėti Tai Websteris, Mantas Kalnietis ir Regimantas Miniotas.

„Panathinaikos“: Nemanja Nedovičius 23 (4/9 trit., 5/5 baud., 25 naud.), Howardas Sant-Roosas 16 (2/6 trit.), Georgios Papagiannis 11 (4/5 dvit., 7 atk. kam.), Darylas Maconas (7 rez. perd., 4 kld.) ir Leonidas Kaselakis po 9, Jeremy Evansas 8 (4/7 dvit.), Vassilis Kavvadas 7.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 22 (7/9 dvit., 2/3 trit., 29 naud.), Joffrey Lauvergne'as 17 (7/14 dvit., 12 atk. kam.), Artūras Milaknis 16 (4/7 trit.), Tyleris Cavanaugh 15 (4/4 dvit., 2/3 trit., 9 atk. kam.), Lukas Lekavičius 8 (5 rez. perd.).