Mareko karjeros vakaro neužteko: „Žalgirį“ pražudė nesustabdomas „Maccabi“ tandemas

Mareko Blaževičius karjeros pasirodymas pergale nevirto – po dviejų mėnesių pertraukos namuose Eurolygos rungtynes žaidęs „Žalgiris“ (3-17) vėl pralaimėjo.

Kauniečiai 78:94 (19:21, 28:26, 13:17, 30:18) nusileido Tel Avivo „Maccabi“ (10-11) ir patyrė septintąją nesėkmę iš eilės.

Blaževičius šiame mače pagerino karjeros Eurolygoje pelnytų taškų ir naudingumo rodiklius.

Centras per 26 minutes sumetė 20 taškų (7/11 dvit., 6/6 baudų), atkovojo 2 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, triskart prasižengė ir surinko 26 naudingumo balus.

Prieš tai lietuvio geriausi rodikliai siekė 13 taškų ir 19 naudingumo balų. Juos jis užfiksavo atitinkamai šio sezono mačuose su „Armani Exchange“ ir „Fenerbahče“.

„Žalgiris“ šiame mače vertėsi be traumuoto Manto Kalniečio ir COVID-19 pasigavusio Josho Nebo. Dvi minutes parungtyniavęs Janis Strelnieks, panašu, irgi nėra iki galo pasveikęs, nes antroje pusėje į aikštę nebegrįžo.

„Žalgirio“ arena šiame mače užfiksavo lankomumo antirekordą. Susitikimą su „Maccabi“ stebėjo 4,863 žiūrovai. Buvęs antirekordas taip pat užfiksuotas šiame sezone, mače su Atėnų „Panathinaikos“ (6,383).

Pirmoje pusėje virė permaininga kova. Abi ekipos nesugebėjo nutolti daugiau nei 5 taškais. Antrojo ketvirčio pabaigoje „Žalgiris“ turėjo 4 taškų pranašumą (47:43), bet ir iš jo greitai neliko nieko.

Po pertraukos žalgiriečių puolimas nebebuvo toks sklandus, o Nunnally į pagalbą prisijungė Wilbekinas. Svečiai laimėjo atkarpą 15:4 ir padėjo pamatus pergalei.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ buvo priartėjęs iki 4 taškų (67:71), tačiau visiškai rungtynes uždarė Nunnally ir Wilbekinas. Amerikiečiai siautė, o dviženklį pranašumą pasiekusi „Maccabi“ atgal nebesižvalgė.

„Žalgiris“: Marekas Blaževičius 20 (7/11 dvit., 6/6 baud., 4 rez. perd., 26 naud.), Lukas Lekavičius (4/6 dvit., 2/5 trit., 9 rez. perd.) ir Tyleris Cavanaugh (5/6 dvit., 2/3 trit.) po 16, Edgaras Ulanovas 10 (3/7 dvit., 6 atk. kam.), Karolis Lukošiūnas 9 (3/7 trit.).

„Maccabi“: Jamesas Nunnally 32 (6/7 dvit., 6/7 trit., 38 naud.), Scottie Wilbekinas 20 (5/7 trit., 6 rez. perd.), Ante Žižičius 13 (5/7 dvit., 2 blok.), Keenanas Evansas 10 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), Derrickas Williamsas 9.