„Žalgirį“ į pergalę prieš ALBA vedė gimtadienį švenčiantis L. Lekavičius

Lukas Lekavičius per savo 27-ąjį gimtadienį bombardavo varžovus tritaškiais, Martinas Gebenas puikiai pakeitė koronavirusu sergantį Augustine‘ą Rubitą, o po ilgosios pertraukos dominavęs Kauno „Žalgiris“ (16-16) nutraukė 4 nesėkmių seriją. Martino Schillerio auklėtiniai namuose 96:86 (21:23, 20:28, 27:10, 28:25) įveikė Berlyno ALBA (11-21) krepšininkus

Pirmąją tarpusavio dvikovą gruodžio 29 dieną Berlyne 74:71 laimėjo „Žalgiris“.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai, kurie po sėkmingo Christo Koumadje starto susikrovė 7 taškų pranašumą (12:5). Vis dėlto žalgiriečiams pavyko išlaikyti varžovus per artimą atstumą ir po Lekavičiaus tritaškio ekipas skyrė vienas metimas (21:23).

Antrajame kėlinyje vedama 17 taškų per pirmąją dalį pelniusio Marcuso Erikssono, ALBA susikrovė dviženklį pranašumą ir po Malte Dellowo dvitaškio švieslentėje degė rezultatas – 51:41.

Trečiajame ketvirtyje šeimininkai sugrįžo į mačą, surengė spurtą 12:0 ir po Lekavičiaus tolimo šūvio pranašumą savo rankose laikė „Žalgiris“ (62:58). Ketvirtį 2 tritaškiais paeiliui užbaigęs Karolis Lukošiūnas nutolino kauniečius per 7 taškus (68:61).

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai dominavo, surengė spurtą 13:2 ir po Gebeno baudos metimų susikrovė 21 taško persvarą (89:68). Mačo pabaigoje svečiai šiek tiek sumažino atsilikimą, tačiau mačo baigčiai tai įtakos neturėjo.

Antrąją rungtynių dalį kauniečiai laimėjo 55:35.

Į pergalę „Žalgirį“ vedė sezono rungtynes sužaidęs Lekavičius. Gynėjas per 21,5 minutės pelnė 21 tašką (3/7 dvit., 5/5 trit.), atkovojo 3 bei prarado 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 22 naudingumo balus.

Lekavičiui talkino karjeros pasirodymą Eurolygoje užfiksavęs Gebenas, kuris per 16,5 minutės surinko 12 taškų (5/5 dvit., 2/3 baud.), 4 atkovotus bei 2 perimtus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 23 naudingumo balus.

Lukošiūnas taip pat sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes Senojo žemyno pirmenybėse. Snaiperis pataikė visus 4 tritaškius ir surinko 12 taškų.

„Žalgiriui“ šiose rungtynėse negalėjo padėti Artūras Milaknis (kirkšnies trauma) ir Rubitas (koronavirusas). ALBA gretose nebuvo traumuoto Maodo Lo.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 21 (3/7 dvit., 5/5 trit., 5 rez. perd.), Thomasas Walkupas (3/8 dvit., 3/5 trit., 5 rez. perd.), ir Nigelas Hayesas (4/7 dvit., 2/7 trit.) po 15, Karolis Lukošiūnas (4/4 trit.) ir Martinas Gebenas (5/5 dvit.) po 12.

ALBA: Marcusas Erikssonas 19 (4/5 dvit., 3/5 trit.), Peytonas Siva 16 (3/5 trit., 6 rez. perd.), Jaysonas Grangeris 15 (3/6 trit.), Nielsas Giffey 10 (5/7 dvit.), Benas Lammersas 7 (3 blok.).