Žalgiriečių talentams – gargždiškių pamoka

Kauno „Žalgirio“ jaunieji talentai praėjo antrąjį Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) pirmenybių etapą. Į pirmąją ekipų grupę patekę žalgiriečiai kaunasi su pajėgiausiais varžovais. Ketvirtadienį jie išvykoje 81:85 nusileido „Gargždų“ komandai.

„Žalgiris-2“ prieš rungtynes sulaukė papildymo. Komandoje pagal dvigubos licencijos taisyklę žais Matas Vokietaitis. 17-metis 204 cm ūgio vidurio puolėjas šį sezoną rungtyniavo Regionų krepšinio lygoje. „Žalgirio-3“ gretose jo statistika siekė 8,1 taško, 5,3 atkovoto kamuolio ir 10,3 naudingumo balo.

Naujokas rungtynėse nežaidė nė minutės, tačiau kauniečiams ir be jo pajėgų netrūko. Gargžduose pasireikšti gavo dešimt žalgiriečių. Tuo tarpu šeimininkai rėmėsi vos 8 žaidėjais, bet to pakako diktuoti savo sąlygas. Buvusių LKL krepšininkų Mindaugo Stašio, Manto Ruikio ir Mariaus Runkausko vedama ekipa iškart spurtavo ir pirmąjį ketvirtį laimėjo 20:13. Ypač sėkmingai rungtyniavęs Dovydas Romaščenka padėjo prieš ilgąją pertrauką persvarą padidinti iki dviženklės – 42:31.

Vis dėlto kauniečiai parodė charakterį, spurtavo 31:19 ir prieš paskutinį ketvirtį atsilikinėjo tik vienu metimu 60:62. Gargždiškiai vėl atsiplėšė, bet po keturių iš eilės Liutauro Lelevičiaus taškų, likus pusantros minutės, ekipas vėl skyrė tik dvitaškis (81:83). Svečiai turėjo šansą rezultatą išlyginti, bet jų metimas skriejo pro šalį, o rezultatyviai žaidęs D. Romančenka padėjo galutinį tašką - 85:81. 23 metų 206 cm ūgio vidurio puolėjas iš viso surinko 23 taškus ir 24 naudingumo balus. Mindaugas Stašys pridėjo 19 taškų (10/11 baudos metimų, 8 rez. perd.), Marius Runkauskas 12, Arvydas Kačinas 11 (5/5 baudos metimai), Mantas Ruikis 8 (6 rez. perd.).

„Žalgirio“ dublerius tempė L. Lelevičius, įtrauktas ir į pagrindinės klubo komandos sąrašus. 18-metis 201 cm ūgio gynėjas per 31 minutę pelnė 21 tašką (6/11 dvit., 2/4 trit., 3/6 baud.) ir surinko 26 naudingumo balus. Gytis Nemeikša pridūrė 18 taškų (6/10 dvit., 2/4 trit., 7 atk. kam.), Dovydas Butka 14 (3/7 trit., 7 atk. kam., 3 per. kam.), Kajus Kublickas 12 (4/6 dvit., 6 rez. perd.).

Pauliaus Juodžio treniruojama „Gargždų“ ekipa su 2 pergalėmis ir 5 pralaimėjimais žengia antrojoje vietoje, o jaunieji žalgiriečiai su 15 laimėjimų ir 12 nesėkmių rikiuojasi 5-ti.

Šiame straipsnyje: Žalgiris-2Gargždaitalentai