Skambi pirmoji pergalė – „Žalgiris“ namie parklupdė „Real“

Zachas LeDay ketvirtajame kėlinyje pelnė 16 iš savo 26 taškų ir jo vedamas Kauno „Žalgiris“ (1-2) pasiekė pirmąją pergalę šio sezono Eurolygoje. Kauniečiai namie 86:73 (18:15, 20:19, 19:26, 29:13) palaužė Madrido „Real“ (2-1).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ atsiliko penkiais taškais (57:62), tačiau tuomet spurtavo 14:5 ir įgijo keturių taškų persvarą (71:67).

„Real“ priartėjo ik dviejų taškų, bet tuomet Z. LeDay ir Marius Grigonis pataikė baudas, Z. LeDay pridėjo dvitaškį ir „Žalgiris“ likus dviem minutėms pirmavo 77:71.

Facundo Campazzo pataikė du baudos metimus ir „Real“ priartino iki 4 taškų, bet „Žalgiris“ sudavė dar vieną smūgį – Edgaras Ulanovas surinko penkis taškus iš eilės, Z. LeDay – keturis, ir „Žalgiris“ triumfavo.

Z. LeDay ketvirtajame kėlinyje pelnė 16 taškų (5/5 dvit., 1/2 trit., 3/3 baudos) ir surinko 19 naudingumo balų.

Iš viso jis surinko 26 taškus (9/12 dvit., 1/2 trit., 5/5 baudos), atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 35 naudingumo balus.

13-os taškų persvara pasiekta „Žalgirio“ pergalė prieš „Real“ buvo didžiausia istorijoje. Prieš tai „Žalgirio“ didžiausias pranašumas žaidžiant su „Real“ modernioje Eurolygos eroje buvo 7 taškai, o ši pergalė pasiekta šių metų pavasarį.

Visgi asmeninių rekordų Eurolygoje jis nepasiekė. Pernai dvikovoje su Podgoricos „Budučnost“ puolėjas įmetė 28 taškus ir surinko 42 efektyvumo balus.

Rungtynių pradžioje „Žalgirį“ tempė Nigelis Hayesas, kuris pelnė pirmuosius 10 komandos taškų, o po 5 minučių jau turėjo 12 taškų. Iš viso jis surinko 15 taškų, kai ankstesnis jo rekordas buvo 5 taškai.

„Žalgirio“ aukštaūgiai Z. LeDay, Jockas Landale’as ir N. Hayesas kartu įmetė 5 tritaškius iš 9. Visa komanda pataikė 8 tolimus šūvius iš 16.

„Žalgiris“ iš žaidimo atliko 65 metimus ir pataikė 32 (49 proc.), o „Real“ atliko 10 metimų mažiau (55) ir pataikė 6 šūviais mažiau (26). Kauniečiai papildomų metimų susikūrė puolime sugriebdami 13 kamuolių („Real“ – 8) ir rečiau klysdami (8 klaidos prieš 12).

„Žalgiris“: Zachas LeDay 26 (9/12 dvit., 5/5 baudos, 9 atk. kam., 35 naud. bal.), Nigelis Hayesas 15, Marius Grigonis 13 (5 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 10.

„Real“: Anthony Randolphas 15, Facundo Campazzo ir Sergio Llullas po 9, Jaycee Carrollas ir Gabrielis Deckas po 7.