Pratęsimo dramoje Maskvoje – sunkiai sulaikomas M. Grigonis ir Eurolygos čempionų triumfas

Dramatišką pralaimėjimą Eurolygos grandų dvikovoje patyrė Mariaus Grigonio atstovaujamas Maskvos CSKA (13-9) klubas.

Maskviečiai namuose 97:99 (16:23, 25:21, 23:13, 22:29, 11:13) nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ (11-11) krepšininkams.

Abi komandos dėl ligų neturėjo vyr. trenerių Dimitrio Itoudžio bei Ergino Atamano. Juos pavadavo asistentai.

Rezultatyviausią sezono mačą sužaidęs Grigonis per 33,5 minutės surinko 20 taškų (2/4 dvit., 4/6 trit., 4/4 baud.), po 2 atkovotus bei 2 perimtus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus, 5 asmenines pražangas ir 20 naudingumo balų.

Likus 27 sekundėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos po Vasilije Micičiaus ir Adrieno Moermano baudų „Anadolu Efes“ išsiveržė į priekį (84:82), tačiau netrukus Danielis Hackettas atsakė tolimu šūviu su pražanga, persverdamas svarstykles CSKA naudai (86:84).

Eurolygos čempionai turėjo lemiamą ataką, kurią patikėjo Micičiui. Serbas likus mažiau nei sekundei pataikė dvitaškį ir taip išplėšė pratęsimą (86:86).

Likus pusantros minutės iki pridėto laiko pabaigos Semionas Antonovas smeigė tritaškį ir CSKA įgijo 2 taškų pranašumą (94:92), tačiau Tiboras Pleissas atsakė dvitaškiu, Rodrigue'as Beaubois smeigė iš toli, Krunoslavas Simonas pridėjo baudą ir likus 38 sekundėms svečiai įgijo 4 taškų persvarą (98:94).

Tačiau CSKA nepasidavė. Grigonis smeigė tritaškį (97:98), Beaubois prametė dvitaškį ir raudonarmiečiai turėjo 11 sekundžių išplėšti pergalę, bet Aleksejaus Švedo tritaškis skriejo pro šalį.

Nuo pralaimėjimo CSKA neišgelbėjo rezultatyviausią karjeros mačą Eurolygoje sužaidęs Hackettas, kurio sąskaitoje per 32 minutes buvo 31 taškas (5/7 dvit., 6/10 trit., 3/3 baud.), 3 atkovotus bei 1 perimtą kamuolį, 2 rezultatyvius perdavimus, klaidą, 5 išprovokuotas pražangas ir 32 naudingumo balus.

Įspūdingai Eurolygos čempionų gretose rungtyniavo Shane'as Larkinas, kuris per 39,5 minutės pelnė 26 taškus (4/7 dvit., 5/7 trit., 3/3 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir surinko 36 naudingumo balus.

CSKA: Danielis Hackettas 31 (6/10 trit.), Marius Grigonis 20 (4/6 trit.), Willas Clyburnas 19 (7 atk. kam., 3/11 trit.), Joelis Bolomboy 7, Aleksejus Švedas 6 (0/7 trit.).

„Anadolu Efes“: Shane‘as Larkinas 26 (5/7 trit., 5 atk. kam., 9 rez. perd.), Rodrigue‘as Beaubois 22 (6 atk. kam., 7/13 trit.), Vasilije Micičius 16 (6 rez. perd.), Bryantas Dunstonas 12, Tiboras Pleissas 9 (12 atk. kam.).