„Nuggets“ puolimą sukaustę „Clippers“ – per žingsnį nuo konferencijos finalo

„Los Angeles Clippers“ krepšininkai tęsia savo kelionę link pirmojo klubo istorijoje Vakarų konferencijos finalo. Doco Riverso auklėtiniai ketvirtajame pusfinalio mače 96:85 (26:12, 22:28, 25:23, 23:22) nugalėjo „Denver Nuggets“ ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja jau 3-1.

1970 m. įkurtas, bet pirmuosius keturiolika metų Bufalo ir San Diego miestuose žaidęs „Clippers“ klubas dar niekada per pusę amžiaus nežaidė konferencijos finale. Iki šiol Los Andželo komanda po septynis sykius buvo pralaimėjusi pusfinalyje ir pirmajame etape.

Panašu, kad komandos istorija bus perrašyta, o tuo labiausiai rūpinasi Kawhi Leonardas.

„Clippers“ žvaigždė ketvirtajame serijos mače pelnė beveik trečdalį komandos taškų – 30, bei buvo netoli trigubo dublio su vienuolika atkovotų kamuolių ir devyniais išskirstytais rezultatyviais perdavimais.

K. Leonardo vedami Los Andželo žaidėjai jau nuo pirmųjų minučių ėmė dominuoti aikštėje – jie atitrūko 20:7, o antrajame kėlinyje pirmavo 32:14.

Vis tik Nikola Jokičius užsimetė savo komandą ant pečių ir sugrąžino ją į rungtynes – dar iki antrojo kėlinio pabaigos skirtumas sumenko iki 8 taškų, o spurtu 8:0 pradėję antrąją rungtynių pusę „Nuggets“ išlygino santykį – 48:48.

Visgi „Clippers“ surengė dar vieną galingą bangą ketvirtojo kėlinio pradžioje ir nurūko į priekį 86:67, taip išspręsdami rungtynių nugalėtojo klausimą.

„Nuggets“, viena geriausių puolimo komandų lygoje ir šiose atkrintamosiose, ketvirtajame serijos mače strigo varžovų aikštės pusėje – Denveris pataikė tik 39,7 proc. metimų iš žaidimo (27/68) ir tik 33,3 proc. tritaškių (9/27). Mažiau taškų „Nuggets“ šiose atkrintamosiose pelnė tik septintajame pirmojo etapo mače prieš „Utah Jazz“, kurį šiai komandai pavyko laimėti 80:78.

„Uždaryti“ seriją „Clippers“ galės naktį iš penktadienio į šeštadienį – penktasis serijos mačas prasidės 1.30 val. Lietuvos laiku.

„Nuggets“: N. Jokičius 26 (9/16 dvit., 11 atk. kam., 6 rez. perd.), Jamalas Murray 18 (7 rez. perd.), Michaelas Porteris 15, Gary Harrisas 10.

„Clippers“: K. Leonardas 30 (8/18 dvit., 8/8 baud., 11 atk. kam., 9 rez. perd.), Lou Williamsas 12, Ivica Zubacas (9 atk. kam.) ir Marcusas Morrisas po 11, Paulas George'as 10 (4/10 metimai).