Eurolygos starte „Žalgiris“ parklupdė „Olympiakos“ krepšininkus

Kauno „Žalgiris“ (1-0) Eurolygoje startavo pergale. Rokas Jokubaitis likus 3,5 sek. pataikė dvi baudas ir kauniečiams išplėšė pergalę svečiuose 68:67 (23:18, 11:19, 13:21, 21:9) prieš Pirėjo „Olympiakos“ (0-1).

Lemiamoje atakoje Graikijos klubo krepšininkai nė neatliko metimo ir pergalę šventė kauniečiai.

19-metis Jokubaitis pelnė 12 taškų ir sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes Eurolygoje. Jis vien per pirmąjį kėlinį buvo pelnęs 7 taškus, o kitus penkis pridėjo per lemiamas 2 minutes.

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje rezultatas buvo lygus (41:41), bet „Olympiakos“ spurtavo 11:0 ir nutolo 52:41.

Ketvirtajame kėlinyje suspindo Marius Grigonis. Iki tol gynėjas buvo pelnęs 8 taškus, o per pirmąsias penkias kėlinio minutes jis surinko 7 iš 10 komandos taškų. Tai leido žalgiriečiams priartėjo iki 5 taškų (57:62).

Joffrey Lauvergne‘as pridėjo tris taškus iš eilės ir komandas jau skyrė tik 2 taškai (60:62). Likus dviem minutėms Jokubaitis pelnė dvitaškį su pražanga ir skirtumą nurėžė iki 1 taško (63:64).

Tuomet „Olympiakos“ patempė dvitaškį su pražanga įmetęs Vassilis Spanoulis. Visgi Thomasas Walkupas likus pusantros minutės smeigė tritaškį (66:67).

Lemiamą žodį rungtynėse pelnė šaltakraujiškai abu baudos metimus pataikęs Jokubaitis.

„Olympiakos“: Martinas Hassanas 12 (6/6 dvit.), Vassilis Spanoulis 9 (5 rez. perd.), Aaronas Harrisonas (2/4 trit.) ir Aleksandras Vezenkovas po 8.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 15 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Joffrey Lauvergne‘as 13 (5/7 dvit.), Rokas Jokubaitis 12 (3/3 baudų), Thomasas Walkupas, Lukas Lekavičius ir Artūras Milaknis po 6.