Eurolygoje – kritikos strėlės arbitrams

Eurolygos turnyro 13-ajame ture pergales šventė dauguma favoritų. Pagyrų netrūko ir trečiąjį laimėjimą įsirašiusiam Kauno "Žalgiriui". Tiesa, lietuviški akcentai skambėjo ne vien teigiamame kontekste.

Madride vykusiame 13-ojo turo mače tarp Madrido "Real" ir Tel Avivo "Maccabi" aistros virė ne tik 40 susitikimo minučių, bet ir po jų. Dėmesio centre atsidūrė teisėjų brigada, kurioje darbavosi ir geriausias mūsų šalies arbitras Gytis Vilius. 33 metų kaunietis su kolegomis padarė klaidą, turėjusią reikšmingos įtakos galutiniam rungtynių rezultatui.

Sėkmingai ketvirtojo kėlinio pabaigą sužaidę ir spurtavę šeimininkai iškovojo jau 11-ąją pergalę ir išsaugojo lyderių pozicijas, kurias dalijasi su "Barcelona". Svečių pasipiktinimo sulaukė teisėjų klaida, padaryta likus žaisti 40 sek. Ataką rengti turėjęs Tel Avivo klubas paprašė minutės pertraukėlės, kurios metu "Real" treneris Pablo Laso vietoje Thomaso Heurtelio į aikštę išleido Jeffery Taylorą. Po pertraukėlės "Maccabi" nesugebėjo grąžinti kamuolio į žaidimą per 5 sek. ir jis buvo atiduotas varžovams. Iškart po svečių klaidos P.Laso vėl vietoje J.Tayloro išleido T.Heurtelį. Prancūzas iškart įsūdė tritaškį, persvėrusį rezultatą 70:67.

Pagal taisykles toks "Real" manevras su žaidėjais nebuvo galimas, nes nuo momento, kai J.Tayloras žengė ant parketo ir vėliau T.Heurtelis pasirodė aikštėje, rungtynių laikas taip ir nebuvo paleistas. Būtent todėl šis atgalinis keitimas yra draudžiamas. Nors vėliau svečiai sugebėjo rezultatą išlyginti, "Real" puolėjas Guerschonas Yabusele paskutinę akimirką išplėšė pergalę Madridui – 72:70.

Priekaištų teisėjams turėjo ir Eurolygos čempionai Stambulo "Anadolu Efes" krepšininkai. Stambule vykusiame mače su "Barcelona" prireikė pratęsimo, po kurio katalonai nugalėjo 95:93. Vienas "Anadolu Efes" lyderių Shane'as Larkinas po rungtynių socialiniuose tinkluose pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame matyti, kaip dvikovos vyriausiasis teisėjas Luigi Lamonica jam skiria penktąją pražangą, po kurios gynėjas privalėjo palikti parketą.

S.Larkino nuomone, penktoji pražanga jam buvo skirta nepelnytai, nes minėtoje situacijoje jis neprasižengė. Šiuo epizodu konfrontacija nesibaigė, nes per pratęsimą už emocingus ginčus su teisėjais dvi technines pražangas gavo ir į drabužinę buvo išvarytas Stambulo komandos treneris Erginas Atamanas.

"Barcelona" vairininkui Šarūnui Jasikevičiui labiau nei arbitrų darbas rūpėjo auklėtinių pasirodymas. Ypač naudingai Stambule sužaidė Rokas Jokubaitis. Lietuvos rinktinės įžaidėjas vienoje paskutinių atakų pelnė sudėtingą dvitaškį su varžovo pražanga ir suteikė svečiams lemtingą persvarą – 94:90.

Statistika

Stambulo "Anadolu Efes"–"Barcelona" 93:95 (25:20, 22:17, 21:25, 12:18, 13:15). V.Micičius 26 (31 naud. bal.), A.Moermanas 16, S.Larkinas 14 / S.Šanli 24 (25 naud. bal.), N.Mirotičius 18, K.Kuričius 16 (R.Jokubaitis 9).

Sankt Peterburgo "Zenit"–Belgrado "Crvena Zvezda" 58:69 (16:23, 12:19, 12:16, 18:11). J.Mickey 16, C.Frankampas 12, A.Zubkovas 9 (A.Gudaitis 3, M.Kuzminskas 0) / N.Woltersas 14, N.Kaliničius ir O.Kuzmičius po 11.

Kazanės "Uniks"–Pirėjo "Olympiakos" 84:87 (20:17, 20:25, 22:17, 15:18, 7:10). L.Brownas 21, I.Canaanas 20, M.Hezonja ir J.Brownas po 11 / A.Vezenkovas 22 (36 naud. bal.), K.Sloukas 12 (8 rez. perd.), M.Fallas ir G.Larentzakis po 10.

Berlyno ALBA–Milano "AX Armani" 81:76 (19:15, 24:18, 24:23, 14:20). M.Erikssonas 21, M.Lo 12, L.Sikma 9 (6 atk. kam., 7 rez. perd.) / M.Delaney 12, K.Hinesas 10, Sh.Shieldsas 9.