Vėlai atsibudęs „Žalgiris“ žengė į KMT turnyro pusfinalį

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai skaičiavo netektis dar iki mūšio su Jonavos CBet ekipa. Tačiau trys naujai užfiksuoti COVID-19 atvejai kauniečiams nesutrukdė žengti į „Citadele“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyro pusfinalį.

Pirmąjį mačą 86:75 laimėję LKL čempionai, atsakomąją akistatą pradėjo  būdami ramūs dėl galutinės baigties. Artūras Milkanis, Paulius Jankūnas ir Tai Websteris dėl teigiamų COVID-19 tyrimų atsakymų turėjo izoliuotis nuo komandos, bet žalgiriečiams Garliavos arenoje pajėgų užteko.

LKL čempionai antradienį įprastą savo namų salę – „Žalgirio“ areną, dėl šios erdvių parengimo Europos kultūros sostinės renginiams, iškeitė į Garliavos salę. Nežinia, ar šį sezoną dar nebandyti lankai, ar kitos priežastys lėmė abiejų komandų prastą taiklumą. Po pirmųjų 10 min. šeimininkai buvo priekyje 18:7. Šeimininkams sunkiai sekėsi realizuoti tolimus metimus, jonaviečiai apskritai nerado ginklų prieš aktyvią „Žalgirio“ gynybą. Antrajame ketvirtyje vaizdas pasikeitė. Nors jam įpusėjus ekipas skyrė dviženklė riba (27:14), tačiau netrukus Jure Zdovcas turėjo prašyti dviejų minutės pertraukėlių iš eilės. Mat CBet vieną po kitos užbaigė kelias greitas atakas ir priartėjo iki vienženklio skirtumo (33:24). Prieš pat sireną Tomas Zdanavičius pridūrė dar vieną metimą iš po krepšio ir komandos ilsėtis išėjo švieslentėje degant 33:26.

205 cm ūgio T.Zdanavičius žalgiriečiams per du kėlinius tapo sunkiausiai sprendžiamu galvosūkiu. Jis per 8 min. įrito 8 taškus. Kitas CBet aukštaūgis Khalilas Thomasas pelnė 7 taškus, Emmanuelis Lecomte pelnė 4 taškus, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 4 kamuolius.  Iki pertraukos kauniečių gretose rezultatyvumu išsiskyrė Nielsas Gieffey, surinkęs 7 taškus. Edgaras Ulanovas ir Karolis Lukošiūnas pridūrė po 6 taškus, Tyleris Cavanaugh - 5.

Trečiajame kėlinyje svečiai tęsė lenktynes. Po K.Thomaso dvitaškio - 33:28, 27 min. Lachlanas Andersonas pataikė iš toli ir komandas teskyrė tik 4 taškai (44:40).  Netrukus tas pats snaiperis pataikė du baudos metimus (44:42), po analogiško Vitalijaus Kozio indėlio - 45:44. Jonaviečiai tęsė sėkmingą baudos metimų seriją ir K.Thomasas išlygino rezultatą (46:46).

Vis dėlto, kiek paerzinti, žalgiriečiai pabaigoje nutarė nebejuokauti ir spurtavo. Netrukus komandas vėl skyrė dviženklė riba – 65:55. Galutinis taškas (68:59) išvedė favoritus į turnyro pusfinalį, kuriame jų laukia „Šiauliai“, iš varžybų netikėtai išmetę Utenos „Juventus“.

„Žalgiriui“ daugiausia taškų pelnė: Edgaras Ulanovas 20 (12 atk. kam., 4 rez. perd.), Tyleris Cavanaugh 14, Nielsas Giffey 11, Karolis Lukošiūnas (2/7 trit.) ir Mantas Kalnietis – po 6.

„CBet“: Kahlilas Thomasas 15, Lachlanas Andersonas 10, Emmanuelis Lecomte’as 9 (7 rez. perd., 5 atk. kam.), Tomas Zdanavičius 8, Viltaijus Kozys 7 (5 atk. kam.).