Dviejų pratęsimų dramą išgyvenę „Raptors“ išplėšė septintą mačą

NBA čempionai „Toronto Raptors“ krepšininkai išsaugojo viltis apginti titulą. Dviejų pratęsimų dramoje Nicko Nurse'o auklėtiniai 125:122 (21:25, 27:27, 33:25, 17:21, 8:8, 19:16) nukovė „Boston Celtics“ ir Rytų konferencijos pusfinalyje išplėšė lemiamą septintąjį mačą.

Po šešių susitikimų serijoje iki keturių pergalių vyrauja visiška lygybė – 3:3.

„Raptors“ septintąsias rungtynes serijoje žais pirmą kartą nuo 2019 m. gegužės, kai lemiamame Rytų konferencijos pusfinalio susitikime po stebuklingo Kawhi Leonardo metimo aidint sirenai pribloškė „Philadelphia 76ers“ komandą.

Septintas „Raptors“ ir „Celtics“ serijos mačas vyks naktį iš penktadienio į šeštadienį, bet jau ir šeštosios rungtynės buvo kvapą gniaužiančios.

Puikiai šioje serijoje pataikantis Marcusas Smartas rungtynes pradėjo trimis tritaškiais iš eilės, bet atitrūkti „Celtics“ pirmajame kėlinyje nesugebėjo – jų persvara siekė tik 25:21.

Bostono klubui susikurti solidesnį pranašumą pavyko antrajame ketvirtyje. Jaylenas Brownas per pusantro kėlinio pelnė septyniolika, o per pirmuosius du – 21 tašką, o „Celtics“ pirmavo 41:29. Visgi tuomet varžovų krepšį trimis tritaškiais užpylė Serge'as Ibaka ir „Raptors“ vėl priartėjo – 48:52.

Trečiasis rungtynių kėlinys priklausė NBA čempionų titulo gynėjams. Fredas VanVleetas vos per 30 sekundžių pelnė devynis taškus ir išvedė savo komandą į priekį 67:62, o po 36 minučių kanadiečiai buvo iškišę nosis pirmyn 81:77.

Rungtynėms pasiekus kulminaciją, įtampa užkilo iki aukščiausio taško. „Raptors“ tempė kelis tritaškius pataikęs Kyle'as Lowry, bet lemiamu metu čempionai užsikirto – taškų nepelnė daugiau nei keturias minutes ir „Celtics“ atsilaikė bei išplėšė pratęsimą 98:98.

Per pirmąją papildomą atkarpą „Celtics“ pirmavo 104:101, kol Normanas Powellas pelnė penkis taškus iš eilės ir persvėrė rezultatą savo komandos naudai – 106:104.

Visgi Bostono klubas vėl išsigelbėjo – J. Brownas likus 18,9 sek. išprovokavo pražangą ir sumetė baudas, o desperatiškas Pascalio Siakamo bandymas paskutinėmis sekundėmis tikslo nepasiekė – komandos keliavo į antrąjį pratęsimą.

Jame jau Bostonas turėjo pranašumą po šešto M. Smarto tolimo šūvio, bet į tai „Raptors“ atsakė dviem tritaškiais ir po OG Anunoby tikslaus metimo pirmavo 118:117.

Netrukus kertiniu momentu itin šaltakraujiškai sužaidė „Raptors“ puolėjas N. Powellas – jis ne tik perėmė kamuolį iš Jaysono Tatumo, bet ir nubėgęs į greitą ataką pelnė dvitaškį su pražanga bei sukrovė savo komandai daugiau nei vieno metimo pranašumą – 121:117.

Komandoms apsikeitus taikliais dvitaškiais, „Celtics“ dar bandė gelbėtis po J. Tatumo tritaškio, bet paskutinis M. Smarto šūvis likus žaisti sekundę buvo netikslus ir „Raptors“ po alinančio 58 minučių kovos pasiekė svarbiausią sezono pergalę.

Sekinančiame trileryje netrūko įspūdingų individualių pasirodymų.

Per abi komandas net aštuoni žaidėjai aikštėje praleido bent 47 minutes, o ilgiausiai, net 54 minutes ir 14 sekundžių, žaidė „Raptors“ puolėjas P. Siakamas.

Nugalėtojų gretose čempionišką mentalitetą pademonstravo svarbiausiais momentais pataikęs K. Lowry – jis su 33 taškais buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas.

„Celtics“ gretose spindėjo ne tik jaunosios žvaigždės J. Brownas ir J. Tatumas, kartu surinkę 60 taškų ir atkovoję 30 kamuolių, bet ir M. Smartas, pasižymėjęs vos antru karjeros trigubu dubliu – 23 taškai, vienuolika sugriebtų kamuolių ir dešimt išdalintų perdavimų.

Abi komandos šiose rungtynėse pataikė net po devyniolikos tritaškių. „Celtics“ tam prireikė 46, o „Raptors“ – 47 bandymų.

„Celtics“: J. Brownas 31 (7/17 dvit., 4/13 trit., 16 atk. kam.), J. Tatumas 29 (4/8 trit., 14 atk. kam., 9 rez. perd.), M. Smartas 23 (6/11 trit., 11 atk. kam., 10 rez. perd.), Danielis Theisas 18 (9/10 dvit.).

„Raptors“: K. Lowry 33 (6/10 dvit., 6/10 trit., 8 atk. kam., 6 rez. perd.), N. Powellas 23, F. VanVleetas 21 (3/13 trit., 9 atk. kam., 7 rez. perd.), OG Anunoby (13 atk. kam.) ir S. Ibaka po 13, P. Siakamas 12 (5/14 dvit., 0/5 trit., 8 atk. kam., 6 rez. perd.).