- „Kauno dienos“, LTOK inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
„Į olimpinį Paryžių dauguma mūsų atletų vyks būtent iš šio oro uosto, čia lauksime sugrįžtančių“, – sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, atidarydama Vilniuje edukacinę šalies sporto pasiekimų erdvę.
Dviračiu – prizo link
Sostinės oro uoste, prie A-15 vartų esančioje zonoje, įrengta Lietuvos šimtmečio sporto pasiekimų galerija ir olimpiniai išvykimo į Paryžiaus vasaros žaidynes vartai.
Be to, oro uoste keleiviai galės minti dviratį ir simboliškai keliauti iki Prancūzijos sostinės.
Tai – bendras LTOK ir Lietuvos oro uostų bendradarbiavimo projektas.
„Šie metai mūsų šalies sportui – ypatingi. Minime olimpinio judėjimo šimtmetį, o mūsų atletai vos už kelių mėnesių varžysis olimpiniame Paryžiuje. Sportininkai žaidynėse ne tik kovoja dėl medalių, jie sutelkia visą šalį. Ta vienybė – vienas didžiausių olimpinių laimėjimų“, – kalbėjo D. Gudzinevičiūtė.
Paryžius mūsų šalies sportui – išskirtinis miestas. Prancūzijos sostinėje prieš 100 metų prasidėjo Lietuvos olimpinio judėjimo istorija: 1924 m. žaidynėse pirmą kartą iškelta mūsų trispalvė, varžybose debiutavo futbolininkų rinktinė ir du dviratininkai.
Būtent todėl prie olimpinių išvykimo vartų įrengtoje specialioje „LTeam“ platformoje pastatytas dviratis, kurį kiekvienas minsiantis ir didžiausią atstumą užfiksavęs oro uosto svečias pelnys „LTeam“ prizą.
Pirmoji dviratį išbandė penkių olimpinių žaidynių dalyvė, treko karalienė Simona Krupeckaitė.
„Labai smagi pramoga. Tikiu, kad Paryžių šiuo simboliniu dviračiu pasieksime labai greitai. Žaidynių metu ir visas miestas, ir olimpinis kaimelis tiesiog dūzgia nuo sportininkų entuziazmo, noro ir siekio būti geriausiais. Tokia atmosfera ir bendrystė suteikia pasitikėjimo, įkvepia“, – teigė Lietuvos dviračių sporto federacijos sporto direktorė S. Krupeckaitė.
Pramoga: penkių olimpinių žaidynių dalyvė S. Krupeckaitė pirmoji išbandė simbolinį „LTeam“ dviratį. / V. Dranginio / LTOK nuotr.
Lūkesčiai ir favoritai
Šiuo metu Lietuvos olimpinę rinktinę sudaro 29 sportininkai. Vienas jų – jau trečiose žaidynėse dalyvausiantis disko metikas Andrius Gudžius.
„Noriu padėkoti įrengusiems šiuos išvykimo ir sugrįžimo vartus, taip pat tiems, kurie dažniausiai lieka, kaip sakoma, už kadro: treneriams, medikams, olimpinės misijos vadovams, kurie akimirksniu išsprendžia problemas ir rūpinasi, kad sportininkai turėtų geriausias sąlygas. Mes, olimpiečiai, džiaugiamės, jei savo pasirodymą pavyksta vainikuoti geru rezultatu“, – tvirtino A. Gudžius.
Tokijo olimpiadoje Lietuvos trispalvę nešusi dziudo imtynininkė Sandra Jablonskytė kvietė sporto gerbėjus oro uoste ne tik susipažinti su mūsų šalies olimpine istorija, bet ir vieningai palaikyti rinktinę Paryžiuje.
D. Gudzinevičiūtė, dalydamasi mintimis apie būsimus Lietuvos atletų startus Prancūzijoje, neįvardijo, iš ko tikisi trofėjų.
„Tie, kas domisi sportu, stebi rezultatus, tikriausiai žino, kas yra favoritai ir iš ko galima laukti medalių. Tačiau kartais lūkesčiai neišsipildo: tas, iš kurio daugiausia tikimės, tą dieną nebūna pats stipriausias“, – šypsojosi olimpinė čempionė.
Paryžiuje prieš 100 metų prasidėjo Lietuvos olimpinio judėjimo istorija.
Tarp Lietuvos atletų, iškovojusių teisę startuoti Paryžiuje, savo trofėjų kolekcijose olimpinius medalius turi plaukikė Rūta Meilutytė, penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, irkluotoja Donata Karalienė.
Geros žinios iš UCI
Kitą savaitę Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) turėtų oficialiai patvirtinti, kad olimpiečiais taps dar du Lietuvos sportininkai.
Balandžio 16-ąją paskelbus olimpinės treko atrankos reitingus paaiškėjo, kad panevėžiečiai Olivija Baleišytė ir Vasilijus Lendel praktiškai užsitikrino kelialapius į Paryžiaus olimpines žaidynes.
O. Baleišytė, kurią treniruoja Dmitrijus Leopoldas, Paryžiuje turėtų dalyvauti omniumo (daugiakovės) varžybose, o V. Lendel (tren. Craigas MacLeanas ir Anatolijus Novikovas) – sprinto ir keirino lenktynėse.
Olimpinė atranka treko dviratininkams vyko nuo 2022 m. liepos 9-osios, reitingo taškų jie galėjo pelnyti dviejuose Europos čempionatuose, 2023 m. pasaulio čempionate bei šešiuose 2023 ir 2024 m. Tautų taurės varžybų etapuose.
Be to, Lietuvai skirta viena vieta Paryžiaus žaidynių moterų dviračių plento grupinėse lenktynėse.
Latvių trijulės sėkmė
Latvijos olimpinę rinktinę papildė trijulių krepšinio (3 prieš 3) vyrų komanda.
Tokijo žaidynių čempionai laimėjo Honkonge vykusį atrankos turnyrą, finale 19:14 įveikę Austrijos atstovus. Naudingiausiu (MVP) varžybų žaidėju buvo pripažintas Nauris Miezis.
Keliapius į Paryžiaus žaidynes taip pat turi du Latvijos dviračių sporto atstovai, po vieną – lengvosios atletikos, žirginio sporto, šaudymo ir sunkiosios atletikos.
Estų laimikis – kol kas devyni bilietai į olimpiadą. Juos turi keturi lengvaatlečiai, du plaukikai (moteris ir vyras), dviratininkas, fechtuotoja ir šaulys.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Fantastiškas tinklininkių žygis tęsiasi: trečia pergalė iš eilės ir kelialapis į finalą
Lenkijoje vykstančiame pirmajame Europos jaunių (iki 16 metų) merginų tinklinio čempionato atrankos etape – EEVZA čempionate – puikų pasirodymą tęsia Lietuvos rinktinė. ...
-
Seserys A. ir A. Butkutės: medalių mes neskaičiuojame1
Iš pasaulio šotokan karatė čempionato su medaliais grįžusios seserys Andrėja ir Austėja Butkutės žino, kad nuo prasto maisto jos tampa lėtesnės, o praleista treniruotė atitolina nuo tikslo. ...
-
2025-ųjų sausį pradės įkaitusiose dykvietėse1
Dakaro raliui ruošiasi rekordinis Lietuvos lenktynininkų desantas: kitąmet Saudo Arabijoje ketina startuoti keturiolika mūsų šalies atstovų, tarp jų yra šių bekelės varžybų debiutantų. ...
-
A. Baronas lieka vadovauti Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijai
Ketvirtadienį vykusiuose Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos (LŠPF) prezidento rinkimuose, surengtuose Kaune, antrai kadencijai buvo perrinktas Aistis Baronas. ...
-
„Kauno sporto apdovanojimai 2024“: laukiama sporto favoritų nominacijų
Septintą kartą skelbiami geriausių Kauno miesto atletų, komandų, trenerių, sporto renginių ar naujai sužibėjusių talentų rinkimai. ...
-
LTOK prezidentė apie A. Reed suteiktą pilietybę: tai svarbi pergalė už ledo arenos ribų2
Šalies prezidentui Gitanui Nausėdai suteikus Lietuvos pilietybę ledo čiuožėjai Allison Reed, viena pirmųjų į šį sprendimą sureagavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Pasak jos, tai svarbi L...
-
G. Nausėda suteikė pilietybę ledo šokėjai A. Reed15
Prezidentas Gitanas Nausėda suteikė Lietuvos pilietybę šokėjai ant ledo Allison Reed (Elison Ryd) – šalies vadovas ketvirtadienį pasirašė tą numatantį dekretą. ...
-
E. Čechas Italijoje pagerino Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku rekordą
Italijos Bormio mieste surengtame antrajame ISU Pasaulio jaunimo greitojo čiuožimo trumpuoju taku taurės etape naują Lietuvos suaugusių rekordą užfiksavo Ernestas Čechas. ...
-
Bokso ringe jėgą įrodė ne visi favoritai
Lietuvos bokso rinktinėje naujame olimpiniame cikle bus ir naujų, ir gerai pažįstamų veidų. Tai parodė Kaune keturias dienas griaudėjęs šalies bokso čempionatas, kuriame netrūko staigmenų ir skambių sugrįžimų. ...
-
Sėkmingas biatlonininkių testas Norvegijoje: Italijos legenda liko už L. Žurauskaitės nugaros1
Savaitgalį Šjušene (Norvegija) vyko biatlono sezono atidarymo „Skiskyting“ varžybos, kuriose Norvegijos elitui iššūkį bandė mesti Italijos, Belgijos, Slovakijos, Lenkijos bei Lietuvos biatlonininkės. ...